Rytinė mankšta – energijos pliūpsnis visai dienai!

                      Sakoma, kad dešimties minučių mankšta rytais duoda tiek pat naudos kiek pusvalandžio treniruotė dieną. Rytais mankštinantis pabunda kūnas, pagreitėja medžiagų apykaita, normalizuojamas kraujospūdis, energingiau ima plakti širdis, veikti plaučiai, organizmas pasiruošia tiek fiziniams, tiek psichiniams krūviams.

                      Ar žinai, kas yra svarbu mankštinantis rytais?

  • Rytais mankštintis svarbu tiems, kuriems tai yra vienintelė treniruotė per dieną.
  • Rytinę mankštą atlikite organizmui pabudus, tai yra po 10–15 minučių, kai išlipate iš lovos.
  • Visą mankštą reikia atlikti ramiai ir lėtai. Aktyvus mankštinimasis ryte – per didelis krūvis dar snaudžiančiam organizmui.
  • Rytais mankštintis rekomenduojama 10–20 minučių. Jei tai darysite kasdien, negalėsite be jos apsieiti kaip be puodelio kavos ar arbatos.

Ką daryti, jei dar nepradėjai rytais mankštintis, bet susidomėjai ir nori pradėti rytą su mankšta? Nežinai kokius pratimus būtų galima atlikti? Štai keli veiksmingi ir paprasti pratimai:

Kaklo mankšta. Atsistokite, nugarą ir galvą laikykite tiesiai. Lėtai palenkite galvą į dešinę pusę ir grįžkite į pradinę padėtį, pasukite galvą į dešinę ir vėl grįžkite į pradinę padėtį. Tą patį darykite ir į kairę pusę. Pratimą kartokite 6 kartus.

Pečių juosta. Atsistokite, pečius kelkite į viršų ir vėl nuleiskite. Pratimą kartokite 8 kartus. Šį pratimą galima atlikti ir sėdint ant lovos ar kėdės.

Rankų mankšta. Atsistokite, kojas pražerkite iki pečių pločio, nugarą laikykite tiesiai, rankas ištieskite į šalis. Jas sukite per alkūnes į vieną pusę, paskui į kitą. Pratimą kartokite po 5 kartus į vieną ir kitą pusę.

Liemens mankšta. Atsistokite, prasižerkite šiek tiek plačiau už pečius, rankas laikykite ant liemens. Nejudindami dubens juosmeniu sukite ratus pagal laikrodžio rodyklę ir prieš ją. Pratimą kartokite po 5 kartus į vieną ir kitą pusę.

Kojų mankšta. Atsistokite, kojas suglauskite, rankas nuleiskite prie šonų. Lenkitės į priekį nelenkdami kelių. Stenkitės pasiekti kojų pirštus. Taip išbūkite 8–10 sekundžių. Grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite 5 kartus.

Nugaros mankšta. Atsigulkite ant pilvo, rankas priglauskite prie šonų, kojas ištieskite ir suglauskite. Iškvėpdami kelkite viršutinę kūno dalį (krūtinę ir pečius) aukštyn. Pakilę stabtelėkite ir iškvėpdami leiskitės žemyn. Klubai ir kojos turi likti ant žemės, jų nekelkite. Pratimą kartokite 6 kartus.

Pilvo preso mankšta. Atsigulkite ant nugaros, rankas pakiškite po sėdmenimis, apatinę nugaros dalį prispauskite prie žemės, nepalikite tarpo tarp grindų ir nugaros. Kojas traukite prie savęs įkvėpdami, tiesdami iškvėpkite. Jei pratimas per sunkus, tieskite po vieną koją. Pratimą kartokite 10–12 kartų.