Privatumo politika

Slapukai
Slapukas yra nedidelis kiekis duomenų, kurį SVEIKATOS TINKLO interneto svetainė įdiegia vartotojo kompiuteryje. Slapukai yra reikalingi, nes interneto tinklalapiai neturi atminties. Vartotojui naršant po skirtingus interneto puslapius jis nebus atpažįstamas kaip tas pats vartotojas. Slapukai leidžia tinklalapiui atpažinti naudojamą naršyklę. Dėl šios priežasties pagrindinė slapukų paskirtis yra prisiminti pasirinktis (svetainės kalbą, nustatymus, lankytus puslapius ir kt.). Slapukai taip pat padeda atpažinti į tą patį tinklalapį sugrįžusį vartotoją.
 
Slapukų naudojimas 
SVEIKATOS TINKLO interneto svetainėje naudojami šių tipų slapukai: 

  • Techniniai: siekdami vartotojams pateikti pažangią ir lengvai naudojamą svetainę, tinklalapyje www.sveikatostinklas.lt naudojame techninius slapukus, kurie leidžia matyti svetainę ir užtikrina tinkamą jos veikimą. Interneto svetainė tinkamai veikia tik dėl techninių slapukų. 
  • Funkciniai: funkciniai slapukai leidžia prisiminti vartotojų pasirinkimus ir efektyviau naudotis svetaine www.sveikatostinklas.lt. Dėl šių slapukų svetainė prisimena anksčiau pasirinktą kalbą, atliktas paieškas ar peržiūrėtas temas. Šio tipo slapukai nėra būtini svetainės veikimui, tačiau jie leidžia patogiau naršyti.
  • Analitiniai: šio tipo slapukai naudojami siekiant geriau suprasti, kaip lankytojai naudojasi svetaine www.sveikatostinklas.lt, ir pagerinti svetainės darbą. Renkami duomenys apima vartotojų peržiūrėtus tinklalapius, iš kokių susijusių tinklalapių vartotojai atėjo į svetainę www.sveikatostinklas.lt ar kur išėjo, naudojamos platformos tipą, datos ir laiko informaciją, paspaudimų skaičių, pelės judėjimą ir naršymo veiklą, raktinius žodžius ir kitą tekstą, renkamą naršant po svetainę www.sveikatostinklas.lt. Analitiniai slapukai taip pat naudojami internetinėms reklamos kampanijoms, siekiant analizuoti vartotojų elgesį po to, kai jiems buvo parodyta internetinė reklama, įskaitant ir trečiųjų asmenų tinklalapiuose rodomas reklamas. Slapukų pagalba renkama anonimiška informacija. 

Slapukų gyvavimo laikas
Slapukų gyvavimo ciklai skiriasi. Ilgiausias kai kurių slapukų gyvavimo laikas yra penkeri metai skaičiuojant nuo pastarojo apsilankymo svetainėje www.sveikatostinklas.lt. Visi slapukai bet kuriuo metu gali būti ištrinti iš vartotojo naršyklės.
 
Trečiųjų asmenų slapukai
SVEIKATOS TINKLAS naudoja patikimų ir pripažintų internetinių reklamos ir rinkodaros įmonių paslaugas. SVEIKATOS TINKLAS taip pat gali naudotis trečiųjų asmenų tiekėjais analitiniais tikslais. Siekiant šių tikslų būtina įdiegti ir trečiųjų asmenų slapukus. Tiekėjai, kurių paslaugomis naudojasi SVEIKATOS TINKLAS, yra įsipareigoję informuoti klientus apie savo vykdomą veiklą ir taikyti aukštus atsakingo verslo ir duomenų tvarkymo standartus.
 
Slapukų duomenų naudojimas
Naudoti SVEIKATOS TINKLAS slapukus gali tik SVEIKATOS TINKLAS. Trečiųjų asmenų įdiegtus slapukus kontroliuoja tretieji asmenys.
 
Slapukų parinkčių keitimas
Naudodami naršyklių (pvz., Internet Explorer, Safari, Firefox ar Chrome) nustatymus, vartotojai gali pasirinkti leidžiamus ir draudžiamus slapukus. Nustatymų vieta naršyklės meniu priklauso nuo konkretaus naršyklės tipo. Surasti nustatymus galima pasitelkiant „Pagalbos“ funkciją. Pasirinkus neleisti, kad tam tikri slapukai veiktų, kai kurios svetainės www.sveikatostinklas.lt funkcijos gali nebeveikti. Reklamos internete atsisakymas nereiškia, kad vartotojas apskritai daugiau nebematys internetinių reklamų ar kad vartotojo duomenys nebus naudojami reklamos ar rinkodaros tyrimams vykdyti. Toks atsisakymas reiškia, kad tinklai, kurių paslaugų buvo atsisakyta, daugiau neberodys pagal vartotojo naršyklės nustatymus ir naršymo ypatumus pritaikytų reklamų.
 
Tinklalapio rodikliai
SVEIKATOS TINKLAS naudoja tinklalapio rodiklius. Tinklalapio rodiklis yra nedidelis vieno pikselio grafinis paveikslėlis, kuris į kompiuterį patenka kaip tinklalapio dalis arba kaip HTML elektroninis pranešimas. Tiesiogiai arba per kitus paslaugų teikėjus šie paveikslėliai naudojami kaip internetinė reklama arba siekiant sužinoti, ar vartotojas, kuriam rodoma reklama, atlieka užsakymą, stebėti partnerių tinklalapių konversiją, analizuoti vartotojų judėjimą ir optimizuoti siūlomas paslaugas.

Perskaičiau, supratau ir sutinku su slapukų naudojimo interneto svetainėje www.sveikatostinklas.lt tvarka.