Maisto racioną keiskite palaipsniui

Judėjimui sveikatai palankesnės mitybos link reikia šiek tiek laiko ir pastangų priprasti prie pasikeitusio maisto raciono. Atminkite, kad staigūs ir drastiški pokyčiai dar niekada neatnešė didelės naudos, todėl keliauti sveikesnės mitybos keliu derėtų nuosekliai.

Jei žmogus didžiąją savo gyvenimo dalį maitinosi greituoju maistu ir staiga ėmė valgyti tik daržoves ir vaisius, tikėtina, kad tokia dieta greitai patirs nesėkmę. Taip gali nutikti, nes organizmas patiria stresą, todėl siekiant to išvengti mityba turi būti pritaikyta kiekvienam žmogui pagal jo organizmo poreikius, fizinio aktyvumo lygį, sveikatos sutrikimus ir kitas aplinkybes. Nepaisant to, kad daugelis sveikos mitybos rekomendacijų orientuotos į angliavandenių, baltymų ir riebalų gavimą iš maisto, reikia nepamiršti, kad sveikas maistas – tai produktai, kurie tinka konkrečiam žmogui, o ne tie, kurie nurodomi vartoti visiems. Pavyzdžiui, yra žmonių, kurių organizmas netoleruoja laktozės, o kitiems netinka glitimo turintys produktai.

Kai kurie žmonės mano, kad sveikas gyvenimo būdas – nuolatinis balansavimas tarp įvairių dietų, nes yra įsitikinę, jog sveiką gyvenseną propaguojantys ir gražiomis kūno formomis besidžiaugiantys žmonės iš tiesų badauja ir graužia tik salotų lapus. Iš dalies tai tiesa, nes pasirinkus gyventi sveikai maisto produktus reikia rinktis atsakingai ir aiškiai žinoti, ko privaloma atsisakyti. Vis dėlto taisyklinga mityba pagrįsta tuo, kad kasdien valgoma sudėtinių angliavandenių, baltymų ir mažiau sočiųjų riebalų.

Taigi kiekvieną dieną pradėkite lengva mankšta ir sočiais, bet sveikais pusryčiais.