Prieš atsiskaitymus patiriu didelį stresą, ką daryti?

Laba diena, visų pirma labai svarbu, kad su kuo nors pasidalintum savo nerimu ir nebūtum viena (-s). Ar turi žmogų, su kuriuo galėtum pasikalbėti? „Problemas reikia spręsti kalbant“.

Taip pat siūlau atlikti vieną pratimą, kuris padės Tau kritiškai pažvelgti į Tavo situaciją ir geriau suprasti save ir savo jausmus: ramiai atsisėsk ir pamėgink įsivaizduoti, kad atsiskaitymas jau įvyko! Kas gali nutikti jeigu nepavyks ir gausi prasčiausią pažymį, o kas bus, jeigu išlaikysi sėkmingai? Apsvarstyk visus įmanomus, blogiausius variantus, įvykius, savo jausmus ir išgyvenimus. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, viską užrašyk. Tuomet perskaityk. Pabrauk tuos dalykus, kurie iš tikrųjų kelia Tau baimę. Atsakyk į klausimą ar jie realūs? Galbūt jie yra išsprendžiami ir Tau net gi pavyktų numatyti galimus spendimo būdus? Kartais nerimą kelia ne pats atsiskaitymo laukimas, o išgyvenimai dėl to, kaip, pavyzdžiui, į tavo nesėkmę reaguos tėvai.

Jeigu vis dėlto Tau sunku rasti atsakymą į savo klausimus, jautiesi vieniša (-s), nesuprasta (-s) – būtinai kreipkis pagalbos į specialistą! Taip pat pagalbą gali gauti ir telefonu:

  • Jaunimo linija. Tel.: 880028888. www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais. Skubi anoniminė emocinė parama telefonu kasdien visą parą arba elektroniniais laiškais, į kuriuos atsakoma per dvi dienas.
  • Vilties linija. Tel.: 116123. Skubi anoniminė emocinė parama telefonu kasdien visą parą.
  • Krizių įveikimo centras. Adresas: Antakalnio g. 97, Vilnius. Skype: krizeiveikimas. Tel.: 864051555. Skubi nemokama psichologinė pagalba darbo dienomis nuo 16:00 iki 20:00 ir šeštadieniais nuo 12:00 iki 16:00.

Į klausimą atsakė:
Jolanta Zujevič
Medicinos psichologė
VšĮ Karoliniškių poliklinika