Skaitau sukrečiančią knygą ir kyla mintys, kad noriu nusižudyti, ką daryti?

Sveiki. Ačiū, kad daliniesi savo mintimis ir kreipiesi. Deja, iš trumpo klausimo nelabai aišku, kas skatina tavo mintis apie savižudybę. Galbūt knyga paliečia emociškai reikšmingus vidinius dalykus? Mintys apie savižudybę dažnai kyla iš išgyvenamo beviltiškumo. Galbūt susiduri su sunkumais, su kuriais negali vienas/viena susitvarkyti ar situacija tau atrodo neišsprendžiama? Galbūt turi artimų žmonių, kuriais pasitiki ir galėtum pasidalinti išgyvenimais? Jei jauti, kad sudėtinga vienam/vienai tvarkytis su situacija ar kylančiomis emocijomis, visada gali kreiptis psichologo konsultacijai. Linkiu tau sėkmės.

Jeigu vis dėlto Tau sunku rasti atsakymą į savo klausimus, jautiesi vieniša (-s), nesuprasta (-s) – būtinai kreipkis pagalbos į specialistą! Taip pat pagalbą gali gauti ir telefonu:

  • Jaunimo linija. Tel.: 880028888. www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais. Skubi anoniminė emocinė parama telefonu kasdien visą parą arba elektroniniais laiškais, į kuriuos atsakoma per dvi dienas.
  • Vilties linija. Tel.: 116123. Skubi anoniminė emocinė parama telefonu kasdien visą parą.
  • Krizių įveikimo centras. Adresas: Antakalnio g. 97, Vilnius. Skype: krizeiveikimas. Tel.: 864051555. Skubi nemokama psichologinė pagalba darbo dienomis nuo 16:00 iki 20:00 ir šeštadieniais nuo 12:00 iki 16:00.

Į klausimą atsakė:
Roberta Maigienė
Medicinos psichologė
Šeškinės poliklinika, VšĮ