Noriu sveikai maitintis, bet niekaip negaliu visai atsisakyti bandelių, tortų, šokoladų ir kitų daug cukraus turinčių produktų. Ką galite patarti?

Jeigu norite sveikai maitintis, o gal jau ir maitinatės – labai gerai ir tai reiškia, kad jūs jau turite motyvaciją rinktis sveikatai palankesnius maisto produktus ir keisti savo mitybą į palankesnę sveikatai. Sveika ir tinkama mityba turi atitikti sveikos mitybos rekomendacijas bei principus ir taisykles, apie kurias turbūt ne kartą skaitėte ir jas žinote. Norime atkreipti dėmesį, kad sveikai maitintis, tai nereiškia, kad jūs privalote iš karto visiškai atsisakyti bandelių, tortų, šokoladų ir kitų saldumynų. Šių produktų rekomenduojama vartoti labai saikingai ir retai, todėl pabandykite jų valgyti vis rečiau ir po mažiau iki galėsite praktiškai jų nevalgyti. Pirkdami tokius maisto produktus, skaitykite jų etikėse pateiktą informaciją apie produkto maistingumą ir pažiūrėkite kiek juose yra cukrų – rinkitės tuos, kuriuose cukrų yra kuo mažiau.

Maisto produktų sudedamųjų dalių sąraše taip pat pažiūrėkite ar yra įrašytas „cukrus“, „gliukozė“, „gliukozės sirupas“ ir pan. – žinosite ar pridėta papildomai cukraus (cukrų) ar ne; sudedamųjų dalių sąraše sudedamosios dalys nurodomos pagal svorį mažėjančia tvarka. Stenkitės vietoje maisto produktų, turinčių daug cukraus valgyti daugiau šviežių daržovių, uogų, vaisių bei jų patiekalų, riešutų, pilno grūdo produktų, rauginto pieno produktų ir pan. Prie saldaus, kaip ir sūraus skonio yra gana greitai priprantama, o atprasti nėra taip lengva, tačiau įmanoma – tik reikia tam pastangų, kurių jūs tikrai rasite. Sėkmės jums!

Į klausimą atsakė:
Roma Bartkevičiūtė
Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėja
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC)