Kaip sužinoti, ar aš turiu alkoholio vartojimo problemą?

Norint nustatyti, ar Jūs turite problemą dėl alkoholio vartojimo, ir ar Jums gresia priklausomybė nuo alkoholio, bene pats greičiausias ir paprasčiausias būdas tai sužinoti yra atlikti CAGE testą. Šį testą sudaro viso labo keturi klausimai:

  1. Ar kada nors kilo mintis, jog Jums reikėtų vartoti mažiau alkoholinių gėrimų?
  2. Ar Jus kada nors erzino kitų žmonių kritika dėl alkoholinių gėrimų vartojimo?
  3. Ar Jūs kada nors jautėte kaltę dėl alkoholinių gėrimų vartojimo?
  4. Ar Jūs kada nors gėrėte alkoholinius gėrimus ryte, kad nusiramintumėte ir pagerintumėte savijautą?

Jeigu bent į du klausimus atsakėte teigiamai, t. y. „taip“, egzistuoja pavojus, kad turite problemų susijusių su alkoholio vartojimu ir alkoholizmo simptomų. Svarbu atkreipti dėmesį, jog klausimynas nevertina suvartojamų alkoholinių gėrimų kiekio ir vartojimo dažnumo, todėl būtinas tolesnis problemos įvertinimas. Tam gali būti naudinga atlikti AUDIT testą, kuris atsižvelgia į suvartojamo alkoholio kiekį ir dažnumą. Jis yra skirtas rizikos grupės ir piktnaudžiaujančių alkoholiu asmenų ankstyvam nustatymui. Norėdami atlikti testą, atidarykite jo nuorodą: www.sveikatostinklas.lt/mediateka/testai/sutrikimu-atsiradusiu-del-alkoholio-vartojimo-testas-audit-testas.

Jeigu Jūsų surinktų balų suma yra mažesnė ar lygi aštuoniems, tuomet priklausomybės nuo alkoholio tikriausiai neturite. Asmenys, kurių balų suma yra tarp devynių ir 15, yra priskiriami rizikos kategorijai, ir toji rizika tuo didesnė, kuo aukštesnis balas. Žmonės, kurių balų suma yra aukštesnė negu 15, atitinka priklausomybės nuo alkoholio kriterijus naudojamus šiuo metu.

Į klausimą atsakė:
Monika Ražanskaitė
Medicinos psichologė