Įsimylėjau savo sesę – ar tai normalu?

Man 13 metų ir aš įsimylėjau savo sesę. Jai 17 m. Ji turi didelę krūtinę ir užpakalį ir man tas labai patinka. Ar tai normalu?

Iš Jūsų klausimo atrodo, jog esate susirūpinęs dėl seksualinio potraukio savo seseriai. Viena vertus Jūsų amžiaus paaugliui domėtis ir jausti lytinį potraukį priešingai lyčiai yra normalu, kita vertus problemų kyla tuomet, kai seksualinio susidomėjimo objektu tampa artimas giminaitis, su kuriuo Jus sieja kraujo ryšys. Kraujomaiša arba seksualinio pobūdžio santykiai tarp artimų giminaičių, pavyzdžiui, tėvų ir vaikų, senelių ir anūkų, brolių ir seserų, dėdžių ir dukterėčių, tetų ir sūnėnų, mūsų visuomenėje nėra priimtini – tai turi ne tik stiprų moralinį, bet ir rimtą medicininį pagrindą. Dėl kraujomaišos atsiradę nauji santykiai tarp šeimos narių kelia pavojų šeimos tvarumui ir gerovei. Vaikai, pradėti kraujo giminaičių, dažniausiai būna prastesnės genetinės sveikatos.

Jeigu Jums kyla seksualinio turinio minčių susijusių su seserimi, verta pabandyti nukreipti savo mintis kita linkme, pavyzdžiui, ties mėgstama ir malonia veikla ar bendravimu su draugais. Jeigu tai nepadeda, visada turite galimybę kreiptis psichologinės pagalbos ir pasikalbėti apie tai, kas Jums neduoda ramybės, su psichologu. Profesionali nemokama psichologinė pagalba jauniems žmonėms yra prieinama Antakalnio poliklinikos Jaunimo sveikatos centre adresu Antakalnio g. 59, Vilnius. Prašome registruotis telefonu: 8 674 90078, arba el. paštu: [email protected]. Informacija, dėl kurios kreipiatės, yra konfidenciali.

Į klausimą atsakė:
Monika Ražanskaitė
Medicinos psichologė
Antakalnio poliklinika