Ką daryti, įsimylėjau geriausio draugo merginą?

Jau kurį laiką esu įsimylėjęs geriausio draugo merginą. Kiekvieną kartą, kai esame visi kartu, negaliu atitraukti nuo jos akių. Ji į mano žvilgsnį taip pat atsako. Praeidama net perbraukia ranka per mano ranką, aišku, kai draugas nemato. Jei pabandyčiau ją kabinti, sugadinčiau santykius su draugu. Ką man daryti, jei labai jos noriu?

Iš jūsų laiško suprantu, kad simpatiją draugo merginai jaučiate jau kuris laikas. Teigate, kad ji jums taip pat parodo dėmesio – paliečia ranką, atsako į žvilgsnius, dėl ko manote, kad jai galbūt taip pat patinkate. Tačiau, įvardijate ir kitą situacijos pusę – nenorą sugadinti santykių su draugu, kas greičiausiai nutiktų, jeigu imtumėte atvirai reikšti jausmus jo merginai.

Vertėtų paklausti savęs, ar tai, ką jaučiate nėra trumpalaikis susižavėjimas. Tam, kad tai suvoktumėte, galėtų padėti kurį laiką nesimatymas su draugo mergina. Su ja nesusitikdamas galėtumėte geriau įsigilinti į savo jausmus ir suprasti, kodėl draugo mergina domina. Galbūt pamatytumėte, kad iš tiesų jums norisi artumo, santykio, kokį turi draugas, o ne konkrečios draugo merginos.

Jūsų aprašytoje situacijoje įsimylėjimą gali paaštrinti ir “uždrausto vaisiaus” situacija. Nežinia, kaip klostytųsi santykis su norima mergina, jeigu parodytumėte jai dėmesį. Jeigu norėtumėte geriau suprasti savo kylančius jausmus, rekomenduočiau kreiptis į psichologą, kuris galėtų padėti geresnio savęs pažinimo kelyje.

Į klausimą atsakė:
Milda Vickutė
Medicinos psichologė
Antakalnio poliklinika