Kada didžiausia rizika įklimpti į alkoholizmo liūną?

Anglų medikai suklasifikavo gyvenimo scenarijus, kada alkoholis gali būti itin pavojingas. Tai gyvenimo tarpsniai, kai alkoholis gali tapti patogiausia paguoda. Deja, tik laikina ir vedančia į situacijos pablogėjimą.

Susipažinkite trumpai su situacijomis, kurios gali žmogų priversti ieškoti pagalbos alkoholio „glėbyje”:

• Bet koks stiprus stresas: finansinė krizė, darbo praradimas, išsiskyrimas su mylimu žmogumi, artimo žmogaus praradimas.

• Pernelyg įtemptas darbo grafikas, itin didelė atsakomybė. Tokiu atveju alkoholiu bandoma bent trumpam užsimiršti ir atsipalaiduoti.

• Režimas „namai-darbas-namai“, bendravimo stygius, nepasitikėjimas savimi. Alkoholis tokiu atveju tampa vienu iš būdų padidinti savo komunikacinius gebėjimus, susirasti draugų, gerai praleisti laiką.

• Kasdienis apsilankymas vietose, kur gausiai vartojamas alkoholis – pavyzdžiui, naktiniame klube. Tada alkoholius kėsinasi tapti tiesiog gyvenimo būdu.

• Vienatvės ir bejėgiškumo momentai, kai suprantate, kad gyvenimas eina pro šalį, o jūs taip ir nepasiekėte savo tikslų. Alkoholis padeda laikinai pasijusti stipresnei. Bet vėliau nugramzdina į gilesnę depresiją.

• Draugų nebuvimas. Gėrimas vienumoje tampa socialinių kontaktų pakaitalu. Psichologų teigimu, pastaruoju metu itin išpopuliarėjęs scenarijus „vakaras vienumoje su taure vyno“ daugumai moterų tampa pavojingais spąstais: vyno taurė, atrodytų, suteikia vakarui romantikos, bohemiško šarmo. Tačiau savaitė-kita, ir vakaras be vyno jau tampa nebeįsivaizduojamas.