Vaikščiojimas yra pati pigiausia priemonė, gerinanti tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą ir beveik kiekvienam tinkanti fizinio aktyvumo forma. Tai veikla, kuriai nereikia fizinio pasiruošimo, sporto klubo ar specialios įrangos. Be to, moksliniais tyrimais įrodytas teigiamas ėjimo poveikis sveikatai.
Ši fizinio aktyvumo rūšis turi didžiulę naudą – 30-ies minučių pasivaikščiojimas per dieną pagerina širdies sveikatą, gerina kraujotaką, neleidžia priaugti svorio, sumažina kūno riebalų perteklių, stiprina kaulus. Padidėjęs pulsas, išėjus pasivaikščioti, mažina kraujospūdį ir treniruoja širdį. Vaikščiojimas stimuliuoja imuninę sistemą. Moksliniu tyrimu nustatyta, kad kasdienis intensyvus 30 – 45 min. pasivaikščiojimas skatina imuninę sistemą ir iš dalies apsaugo nuo neigiamo šalčio poveikio. Reguliariai besimankštinantys žmonės peršalimo ligomis serga rečiau, trumpiau ir lengviau.
Ėjimas taip pat gerina ir psichologinę sveikatą. Šis veiksmas skatina endorfinų – „džiaugsmo hormonų“ – gamybą, kurie gerina nuotaiką.
Taigi, norėdami padidinti savo fizinį aktyvumą galime tiesiog daugiau vaikščioti.
Patarimai:
- Susidarykite planą – paskirkite laiko savo dienotvarkėje. Rekomenduojama pradėti nuo trumpesnio laiko ir mažesnio atstumo ir palengva didinti. Vaikščiojimo tempas turėtų būti toks, kad galėtumėte palaikyti pokalbį.
- Tinkamai apsirenkite – vaikščiojimo apranga turi būti patogi, nevaržyti judesių, patogūs batai – nemažą neigiamą įtaką gali turėti nudėvėti, išklibę, labai kieti ar ankšti;
Kaip eiti?
- Pakelkite rankas 90 laipsnių kampu prieš save ir leiskite joms laisvai kristi žemyn, taip atpalaiduojami pečiai. Darydami žingsnį dešine koja, plačiai mokite kaire ranka ir atvirkščiai;
- Eidami dažniau atkreipkite dėmesį, kaip laikote galvą. Kartkartėmis įsivaizduokite, kad
viršugalvio aukštyn kyla siūlas;
Gerkite skysčių – tinkamas skysčių balansas organizme labai svarbus gerai savijautai, todėl einant pasivaikščioti nepamirškite buteliuko vandens.