CrossFit treniruotės: geriausi rezultatai per trumpiausią laiką

Kas yra CrossFit?

CrossFit yra intensyvi fizinio aktyvumo metodika, apjungianti įvairius funkcionalius pratimus, siekiant pagerinti fizinę ištvermę, jėgą, greitį, lankstumą ir kitus fizinės sveikatos aspektus. 

Šią kūno rengybos programą 1996 metais sukūrė amerikiečių sportininkas Greg Glassman, o pirmoji oficiali CrossFit treniruotė įvyko 2000 metais Kalifornijoje. Per keletą metų šis treniruočių metodas sulaukė didžiulio populiarumo.

Kuo pasižymi CrossFit treniruotės?

 • CrossFit treniruotėse akcentuojama funkcinių, natūralių judesių, kurie yra naudingi ir kasdieniame gyvenime, svarba. Tai kėlimas, traukimas, lenkimas, spaudimas, bėgimas, šuoliai ir pan. Tokie pratimai gerina bendrą fizinę ištvermę, kelia energijos, veiklumo lygį. 
 • CrossFit treniruotės pasižymi itin plačia pratimų amplitude. Tokiu būdu įtraukiami labai skirtingi fizinės veiklos aspektai, dirba įvairūs kūno raumenys. Treniruočių programos gali apimti nuo tokių pratimų, kaip svorio kilnojimas, iki aerobinių bei lankstumo pratimų, tad lavinama ir jėga, ištvermė, ir greitis, lankstumas. Pratimų pavyzdžiai: squats – gilūs įtūpimai; lunge – įtūpstai; burpees: šuoliai su atsispaudimais; deadlift: svorio kėlimas atsistojus; kettlebell swing: giros priešais save siūbavimas; box jump: šuoliai nuo žemės ant dėžės ir atgal; handstand push-up: atsispaudimai, kojas laikant prie sienos ar ant pakylos.
 • Tai labai intensyvios ir įprastai trumpos treniruotės (dauguma treniruočių trunka iki 30 minučių). Nors treniruotės trumpos, jose gausu iššūkių, nes dirba įvairūs raumenys, mažai ilsimasi. Tokios treniruotės labai tinka skubantiems žmonėms. Per labai trumpą laiką pasiekiami puikūs rezultatai.
 • CrossFit bendruomenė yra labai svarbi šios treniruočių kultūros dalis. Daugelis sporto šalių organizuoja varžybas, leidžiančias CrossFit entuziastams išmėginti savo jėgas bei ištvermę. Stipri bendruomenės dvasia skatina draugystę, palaikymą, motyvaciją, jausmą, kad priklausai didelei grupei.
 • CrossFit treniruotės lengvai pritaikomos skirtingos fizinės formos žmonėms. Pratimus galima modifikuoti pagal individualias žmogaus fizines galimybes, jėgą ir poreikius.

Treniruočių nauda

 • Tai labai intensyvios treniruotės, padedančios sudeginti daugiau kalorijų.
 • Šis sportas stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, mažina širdies ligų, insulto ir kitų sveikatos problemų riziką.
 • Treniruotės didina raumenų jėgą, ištvermę ir masę. Tampa lengviau atlikti kasdienius darbus, mažėja traumų rizika.
 • CrossFit treniruotės padeda tapti lankstesniam, gerėja pusiausvyra ir koordinacija. 
 • Sportuojant mažėja stresas, gerėja nuotaika. Fizinio aktyvumo metu išsiskiria endorfinai, veikiantys kaip natūralus antidepresantas. Taip pat didėja serotonino, – hormono, atsakingo už gerą nuotaiką, – kiekis smegenyse.
 • Sportas gerina miego kokybę. Fizinio aktyvumo metu išnaudojama susikaupusi energija, todėl po sporto lengva atsipalaiduoti ir užmigti.

Didesnė traumų rizika

Mokslinėse studijose skelbiama, kad CrossFit treniruočių metu traumų rizika panaši į tokių sporto šakų, kaip olimpinis svorio kėlimas ir gimnastika, tačiau mažesnė nei kontaktinių sporto šakų, tokių kaip regbis. Dažniausiai pasitaiko peties sąnario, pečių juostos ir stuburo traumos, todėl labai svarbu treniruotis prižiūrint gerai išsilavinusiems treneriams ir programą pradėti maža apkrova.

Naudota literatūra: