Mūsų kūnui ir jo judamajam aparatui nėra įprasta didžiąją dalį dienos sėdėti, ir visi pasiteisinimai, kad sportui nėra laiko, subliūkšta, kai pradėję sportuoti žmonės pajunta visai kitokią gyvenimo kokybę. Įpratę kasdien daryti rytinę mankštą, tarsi prailginame dieną, pagreitiname medžiagų apykaitą, pageriname kraujotaką ir visų organų veiklą, įšildome kūną ir gauname puikią žvalumo dozę.
Rytinė mankšta, kaip ir treniruotės pietų metu, neturėtų būti labai intensyvi – nereikia nuvarginti kūno, kurio dar laukia dienos krūvis. Ji turi tiesiog apšildyti kūną – šiam tikslui tinka tempimo pratimai, posūkiai, galūnių judesiai ir pan. Dienos mankštos metu reikėtų atpalaiduoti kūną ir įdarbinti arba pratempti „užsisėdėjusias“ dalis: klubus, nugarą, sėdmenis. Vakare jau galima sportuoti intensyviau.
Pasak Lietuvos sporto universiteto profesoriaus A. Skurvydo, nustatyta, kad judėjimo stoka sukelia 36 lėtines ligas ir pasireiškia milžinišku savijautos pablogėjimu. Kartu blogėja emocijų ir nuotaikų kontrolė, sprendimų priėmimo, dėmesio koncentravimo kokybė, kitaip tariant, protinis ir emocinis darbingumas.
Mokslininkai yra nustatę būtiną mažiausią fizinio aktyvumo krūvį per savaitę – 150 min., iš kurių pusė turi būti skiriama judėti intensyviai. Sprendimą pasirinkti konkrečią veiklą specialistai palieka patiems žmonėms. Galima labai daug kalbėti apie tam tikros fizinės veiklos naudą, tačiau svarbu, kad žmogus atrastų sau psichologiškai patrauklų fizinio aktyvumo modelį, antraip jo motyvacija sportuoti greitai išblės.
Sveikiausia judėti trumpai, bet dažnai, t. y. fizinį aktyvumą išdėlioti per visą darbo dieną. Per aštuonias darbo valandas būtina kas valandą arba dvi (antrasis variantas, ko gero, patrauklesnis, nes nereikia per daug dažnai atsitraukti nuo darbo) daryti aktyvias 5–10 minučių pertraukas.
Gerą rezultatą suteikia net vienkartinis fizinis aktyvumas, jau pirmą dieną dažniau pakylant nuo savo darbo stalo. Kartu vyksta ir teigiami fiziologiniai pokyčiai: pagerėja gliukozės įsisavinimas raumenyse, organizmas ima apsisaugoti nuo nutukimo, kepenų riebėjimo ir pan.