Notice: Funkcija _load_textdomain_just_in_time buvo iškviesta neteisingai. Translation loading for the eventchamp domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Daugiau informacijose rasite WordPress klaidų šalinimo skiltyje. (Ši žinutė pridėta versijoje 6.7.0.) in /home/svklas/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Raumenų skausmas po fizinio krūvio – Sveikatostinklas.lt

Raumenų skausmas po fizinio krūvio

Kineziterapeuto patarimai, kaip greičiau atsigauti po treniruotės

Sunku būtų surasti sportuojantį jauną žmogų, kuris nebūtų patyręs raumenų skausmo.  Raumenų skausmas sukelia diskomfortą, tampa sunkiau judėti, sutrinka miegas. Taigi, kodėl skauda raumenis ir kaip greičiau atsigauti po treniruotės? Patarimais dalinasi kineziterapeutė Gintarė Čekanavičiūtė

Raumenų skausmas atsiranda, todėl, kad sporto metu atsiranda mikro įtrūkimų raumenyse. Šių įtrūkimų vietose prasideda maži uždegiminiai procesai, kurie ir sukelia raumenų skausmą.Pailsėjus raumenų pažeidimai sugyja, o pats raumuo padidėja.

Raumenų skausmą mažina:

Tempimo pratimai

Tempimo pratimai jaučiant raumenų skausmą labai naudingi. Taigi, jeigu po treniruotės jaučiate diskomfortą, pamėginkite atlikti tempimo pratimus, jūs ne tik kuriam laikui pajausite palengvėjimą, bet tai pat  pagerinsite lankstumą, elastingumą ir kraujotaką.

Vanduo

Kad raumenys greičiau atsigautų, reikia vartoti vandenį tiek treniruotės metu, tiek ir po jos. Per mažas skysčių kiekis organizme lėtina raumenų atsistatymo procesus, raumenų skausmas tampa  ne tik stipresnis, bet  ir ilgesnis.

Miegas

Miegas greitina medžiagų apykaitą ir raumenų atsistatymą. Svarbu skirti bent vieną laisvą dieną per savaitę ir nesportuoti, o po intensyvesnės treniruotės daugiau laiko skirti miegui. Poilsis suteikia kūnui galimybę atsigauti ir atstatyti energijos atsargas.

Mityba

Raumenų atsistatymui reikia tinkamos mitybos. Po treniruotės būtinai pavartoti baltymų, nes tai padeda atkurti ir atstatyti raumenis. Be kasdien vartojamo maisto, vartokite Omega – 3, tai sumažins raumenų skausmą ir sutrumpins atsistatymo laiką.

Masažas

Masažas, taip pat gali padėti sumažinti raumenų skausmą ir įtampą, pagerinti kraujotaką ir padidinti sąnarių judesių amplitudę. Po intensyvios treniruotės labiausiai tinka švelnus masažas, taip pat tinka ir savimasažai. Įsitempusių raumenų maudimus sumažina putplasčio volas arba teniso kamuoliukui, kurių pagalba galite išmasažuoti skaudamas vietas ir per trumpą laiką efektyviai sumažinti raumenų skausmą.