KONTRACEPCIJA – TARP MITŲ IR TIKROVĖS

Sekso ir kontracepcijos temos Lietuvoje vis dar dažnai laikomos tabu, todėl atsiranda niekuo nepagrįstų mitų, apie kuriuos garsiai nekalbama, bet jais tikima. Galbūt esate girdėjęs (-usi), kad…?

  • Nutraukto lytinio akto metodas visiškai apsaugo nuo pastojimo.

Faktas. Nors nutrauktas lytinis aktas kiek sumažina pastojimo pavojų, spermijų gali būti sekrete dar prieš išsiliejant spermai, todėl rizika išlieka!

  • Neįmanoma pastoti, jei lytinis aktas atliekamas stovint.

Spermotozoidai yra labai judrūs ir vien gravitacija tikrai nesustabdys jų apvaisinant kiaušialąstę. Faktas. Jeigu nenaudojamos kontraceptinės priemonės, moteris gali pastoti, nepriklausomai nuo pozos.

  • Neįmanoma pastoti, jei lytinis aktas įvyksta moters menstruacijų metu.

Dauguma moterų mano, kad seksas nesisaugant per mėnesines arba per pirmąsias ar paskutines mėnesinių ciklo dienas yra pats patikimiausias kontracepcijos metodas ir nėštumas joms negresia. Faktas. Nors daugelis moterų tikrai turi daugiau šansų pastoti ciklo viduryje, tikimybė pastoti egzistuoja bet kuriuo menstruacijų ciklo metu. Dar vienas svarbus faktas – sperma moters organizme gali išlikti net iki 7 dienų!

  • Neįmanoma pastoti pirmo lytinio akto metu.

Faktas. Jei merginai jau prasidėjo mėnesinės – ji yra vaisinga. Jei sekso metu nenaudojamos kontraceptinės priemonės, tikimybė merginai pastoti išlieka, nepriklausomai nuo to, ar prieš tai ji turėjo lytinių santykių, ar ne.

  • Ilgalaikis kontraceptikų naudojimas gali sukelti nevaisingumą.

Faktas. Kai moteris nustoja naudotis kontraceptinėmis priemonėmis, jų menstruacijų ciklas ir vaisingumas normalizuojasi. Priklausomai nuo kontracepcijos rūšies ir moters individualios anatomijos, tai gali įvykti iš karto ar po tam tikro laiko.

Išvardyti būdai, priemonės bei paneigti mitai skirti tam, kad kuo daugiau jaunų žmonių gautų teisingą informaciją. Norint pradėti saugų lytinį gyvenimą svarbu ne tik žinoti apsisaugojimo galimybes, bet ir būti tam pasirengus emociškai bei jausti atsakomybę už savo veiksmus!