Nerandu antros pusės – ar apie tai negalvoti ar ką daryt?

Sveiki, esu 21 mergina. Niekada neturėjau vaikino. Visada bijojau taip ir likti viena, bet tikėjausi, kad baigusi gimnaziją ir išvažiavusi studijuoti sutiksiu kažką. Deja, taip neįvyko ir baisiausias scenarijus pildosi. Be to, dabar visos draugės su antromis pusėmis. Viena vertus, džiaugiuosi, kad joms pasisekė, kita vertus, darosi tik dar liūdniau, kad esu viena. Apskritai meilės srity pas mane niekas niekada nevyksta ir atrodo, kad tikrai taip ir nesutiksiu savo žmogaus. Juk kažkas turi likti vienas, tai kodėl negaliu būti aš? Nežinau, ar gerai mąstau, ar reikėtų atsikratyti tokių minčių, koncentruotis į studijas ir negalvoti apie meilę ir ji ateis..?

Iš Tavo laiško suprantu, kad nerimauji, jog visuomet būsi viena, nesutiksi artimo žmogaus. Tau kelia nerimą ir tai, kad aplinkoje visos draugės turi antras puses, o Tu vis dar ne. Netgi svarstai, kad Tau yra lemta likti vienai. Mini, kad niekada nesi turėjusi vaikino, tačiau kyla klausimas, ar kada nors jautei simpatiją kokiam nors žmogui? Galbūt turi omenyje žmogų iš savo artimos aplinkos, kuris tau visuomet rodė prielankumą? Iš tiesų neretai nutinka taip, kad įsimylime žmones, kurie mums šiltų jausmų nejaučia arba mus įsižiūri tie, kuriems tuo pačiu atsakyti negalime.

Norisi paskatinti Tave patyrinėti savo jausmus ir lūkesčius, kokius keli antrajai pusei. Kas tau žmoguje svarbu, o kas visai neturi reikšmės? Taip pat pagalvoti apie tai, kas Tavo manymu, galėtų kliudyti užmegzti ilgalaikį santykį – galbūt bijai ne tik būti viena, bet ir būti artimame santykyje? Tokia baimė tikrai neretai lydi žmones. Gal turi išsikėlusi konkrečius lūkesčius, kokio to santykio norėtum ir ieškai kažko pilnai atitinkančio Tavo svajones? 
Geresniam savęs pažinimui dažnai padeda psichologo konsultacijos. Jų metu galima panagrinėti savo jausmus, vidines baimes ir geriau suprasti, kodėl gyvenime kartais nutinka ne tai, ko norėtume ar tikėtumėmės.

Taip pat norisi paskatinti neužmiršti savęs ir šį laiką skirti geresniam savęs pažinimui. Geriau supratus savo lūkesčius, norus, pažinus savo vidų ir kylančius jausmus, bus lengviau atsakyti ir į tai, kaip įsivaizduotum savo santykį ateityje ir kaip būti šiuo metu, kai santykio, kurio norėtum, nėra.

Jeigu norėtųsi apie tai daugiau pasikalbėti su psichologu, konsultacijas gali gauti savo poliklinikos psichikos sveikatos centre.

Į klausimą atsakė:
Milda Vickutė
Psichologė
Antakalnio poliklinika