Kaip sustabdyti mintis apie savęs žalojimą?

Pas psichologą galimybės nueiti nėra, bet pastaruoju metu nenoriu su niekuo turėti kontakto, mane „pykina” nuo žmonių ir draugų. Taip pat ir vaikinas skaudina. Na, viskam susidėjus esu beviltiška ir noriu viską užbaigti. Žinau, kad čia nėra normalu.

Dėkui, kad kreipiesi. Tavo kreipimesi juntamas skausmas ir nerimavimas dėl kylančių minčių. Rašai, kad nori viską užbaigti, visgi savižudybė nėra išeitis ar sprendimo būdas. Nors rašai, kad dabar nenori su niekuo kalbėtis, bet visgi vienai ištverti sunkius jausmus nėra paprasta.

Jeigu aplankysi svetainę www.tuesi.lt, pamatysi kitų žmonių panašias istorijas ir rasi nemokamos pagalbos būdus. Pasikalbėti galima ir telefonu arba susirašyti laiškais, pagalba gali būti nemokama ir anonimiška. Išsikalbėjusi ir išleidus emocijas, galima geriau suprasti, dėl ko kyla tokios mintys ir kaip išspręsti kankinančias problemas, nes paprastai mintys apie savęs žalojimą kyla, kai skaudu, be galo liūdna ir nesimato išeities iš situacijos.

Tu nesi viena, yra žmonių, kuriems rūpi, kaip tau padėti, todėl labai drąsiname pasidalinti mintimis apie savęs žalojimą ir savižudybę su tais pasirinktais asmenimis, kuriais pasitikėtum.

Į klausimą atsakė
Higienos instituto Psichikos sveikatos centras