Kaip rasti laimę gyvenime vėl?

Dėkui Tau už Tavo klausimą ir džiaugiuosi, kad kreipeisi. Tavo klausimas iš tiesų yra labai svarbus! Daugelis žmonių susiduria su klausimu, kaip atrasti savo laimę, prasmę, gyvenimo pilnatvę – man tai ženklas, kad tavo gyvenimas tau rūpi ir nori jame jaustis laiminga. Deja turiu labai mažai informacijos, kad galėčiau tiksliai atsakyti į šitą klausymą, tad kviečiu kartu pagalvoti – o kas tau yra laimė? Įsivaizduoti situacijas, kuriose tu buvai laiminga – kokia aplinka tave supo, kokie žmonės, ką veikei tuo metu, kas vyko tavo gyvenime, kad leidai laimei būti? Ir po to kviečiu pagalvoti, o kas gi atsitiko, kad ta laimė dingo – gal prisimeni akimirką, kai pastebėjai, kad tapai mažai laiminga, su kuo galimai tai gali būti susiję? Kartais tam, kad įvyktų pokytis mums reikia imtis tam tikrų, nors ir mažų veiksmų,  pvz. pastebėjus, kad man laimę teikia kažkokie dalykai, po truputį pradėti juos daryti, labiau kreipiant į dėmesį į dabarties momentą, o ne tik galvojant apie ateitį ar apie praeitį, tuomet mažais žingsniais, nespaudžiant savęs, didinti tų laimingų akimirkų skaičių.

Dėl ko akcentuoju akimirkas? Tikiu, kad mūsų gyvenimas susideda iš akimirkų, iš kurių ir susidaro laimė. Kitas svarbus dalykas kuriant savo laimę, tai kreipti dėmesį į tai, kas tau asmeniškai yra laimė, o nesilyginti su kitų žmonių laime, nes kartais atrodo, kad kiti gyvena žymiai sėkmingesnį, įdomesnį gyvenimą, nei tu, bet iš tiesų kiekvienas iš mūsų gyvenime susiduria su tam tikrais iššūkiais, tik kai kurie mažiau apie juos kalba ir gali susidaryti iliuzija, kad jie gyvena idealų gyvenimą.

Labai noriu palinkėti sukurti savo unikalią laimę ir ją mėgautis. Svarbu dalintis su kitais savo jausmais, normalu norėti palaikymo, tad jei pasijusi vieniša šitoje situacijoje ir norėsis palaikymo, kviečiu tave kreiptis į tave palaikančius žmones, ar Jaunimo liniją (Jaunimo linija), ar į psichologą, ar užsukti į puslapį www.pagalbasau.lt ir pasirūpinti savo laime! Tu tikrai esi ne viena!

Į klausimą atsakė
Higienos instituto Psichikos sveikatos centras