Ar Colonwell skaidulų kokteilis padeda sureaguliuoti žarnyno veiklą ir sumažina svorį?

Laba diena. Internete perskaičiau apie Colonwell skaidulų kokteilius, kurie neva padeda sureguliuoti žarnyno veiklą ir sumažinti kūno svorį. Norėčiau sužinoti ar šie kokteiliai yra patikimi ir iš tiesų duoda platintojų žadamus rezultatus?

Pagrindinė Colonwell veiklioji medžiaga yra skaidulos, kurių nauda sveikatai yra ne kartą įrodyta. Skaidulos mažina cholesterolio kiekį, padeda reguliuoti gliukozės koncentraciją kraujyje, suteikia sotumo jausmą, didina išmatų kiekį, saugo nuo vidurių užkietėjimo, reikalingos gerosios žarnyno bakterijoms. Rekomenduojama suaugusiam žmogui kasdien suvartoti 25-35 g skaidulų. Puikūs skaidulų šaltiniai yra vaisiai, daržovės, ankštiniai, viso grūdo produktai, riešutai ir sėklos. Vis dėlto, dauguma žmonių skaidulų suvartoja per mažai. Įvairių tyrimų duomenimis, šis kiekis svyruoja apie 11-17 g/d.

Colonwell gamintojai nurodo, kad vienoje gaminio porcijoje yra 5,7 g skaidulų. Vadinasi, jei per dieną suvartosite rekomenduojamas 2-3 porcijas, gausite apie 11,4- 17,1 g skaidulų, o tai jau yra pusė rekomenduojamos skaidulų dienos normos. Tad, jei su įprastu maistu gaunate nepakankamai skaidulų, Colonwell yra tikrai geras būdas papildyti savo racioną skaidulomis. Tačiau vien pakankamas skaidulų kiekis stebuklų nedaro, svarbiausia subalansuota ir įvairi mityba.

Į klausimą atsakė:
Edita Saukaitytė-Butvilė
Dietologė
Antakalnio poliklinika