Geresnės savijautos link – regetono ritmu

Mokslinės studijos, analizuojančios jaunuolių aktyvumą, kasmet fiksuoja krentančius judrumo rodiklius daugelyje pasaulio šalių: šiai dienai pasauliniu mastu net 81 % moksleivių bei studentų juda per mažai. Fizinio aktyvumo tyrėjai pastebi, kad zumba yra labai tinkamas metodas šiems rodikliams kelti. Netradicinis ir smagus zumbos treniruočių metodas, paremtas lotynų muzikos ritmais, ne tik padeda stiprinti viso kūno raumenis, bet ir gerina nuotaiką, teigiamai veikia psichinę sveikatą.

Zumbos pradininku laikomas Kolumbijos šokėjas ir choreografas Beto Pérezas. 2001 metais jis sugebėjo sukurti visiškai naują treniruočių programą, veiksmingai derinančią aerobinius kardio pratimus su lotynų šokių, tokių kaip salsa, rumba, bachata, merengue, flamenko, tango, judesiais. Dėl savo energetikos ir efektyvumo šios treniruočių programos sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Zumbos privalumai

  • Zumba yra puikus būdas deginti kalorijas ir tobulinti kūno linijas. Vienos valandos zumbos užsiėmimas gali sudeginti iki 600 kalorijų.
  • Zumba efektyviai stiprina kūną. Šokant stiprėja širdies ir kraujagyslių sistema, sąnariai, gerėja raumenų tonusas.
  • Aerobiniai pratimai padeda pagerinti bendrą fizinę savijautą. Zumbos treniruotės turi puikų efektą pusiausvyrai, koordinacijai ir lankstumui.
  • Aktyvi fizinė veikla skatina kraujo tekėjimą į raumenis, didina deguonies kiekį raumenyse ir kituose kūno organuose.
  • Fizinė veikla, skambant energingai ir ritmiškai lotynų muzikai, tokiai kaip regetonas, salsa, samba, padeda užsimiršti, atsipalaiduoti, mažina nerimą ir depresiją, gerinti psichologinę savijautą ir gyvenimo kokybę.
  • Zumbos pamokos yra linksmos. Pozityvi, draugiška ir motyvuojanti aplinka gerina bendrą psichologinę savijautą, kelia pasitikėjimą savimi ir kitais. 
  • Treniruotės vyksta grupėse, tad daugeliui žmonių zumba patinka dėl socialinio aspekto ir galimybės susirasti naujų bendraminčių, draugų. Treniruojantis grupėje, stiprėja pozityvūs priklausomumo grupei, bendrystės jausmai.

Zumbos treniruotės tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms, nes šokiai pritaikomi pagal individualias galimybes. Organizuojami specialūs zumbos kursai senjorams ar vaikams.

Naudota literatūra: