Įsivaizduok: atėjai į naują būrelį ir nusprendei susipažinti su tam tikrais žmonėmis. Kai kurie tave priėmė šiltai ir iš karto ėmėsi aprodyti patalpas, kiti gražiai pasisveikino ir grįžo prie savo veiklų, o vienas vaikinas su tavimi nė nepasisveikino ir nusisuko. Kaip manai, kodėl taip nutiko?
Taip galėjo nutikti dėl fizinių ir psichologinių bendravimo ir santykių ribų. Visi mes skirtingai augome ir buvome auklėjami, todėl normalu, kad nepažįstamus žmones vertiname skirtingai. Dėl šios priežasties pravartu sužinoti daugiau apie šias ribas ir taip geriau suprasti savo santykius su kitais.
Sveikos ribos (angl. „Healthy boundaries“) – tai situacija, kai žmogus bendraudamas leidžia kitiems žmonėms su juo bendrauti ir pats noriai bendrauja, taip pat toks bendravimas gali pereiti į kitą santykių lygmenį.
Limituotai neegzistuojančios ribos (angl. „Limited non-existent boundaries“) – tokie žmonės itin linkę prisileisti visus žmones, labai greitai ir iš karto jiems viską apie save pasakoti. Tokiais žmonėmis galima lengvai pasinaudoti, nes jie niekada neapgalvoja iš anksto, ką gali sakyti kitiems, ir susiduria su sunkumais kitiems žmonėms sakant „ne“.
Nelabai aiškios ribos (angl. „Loose or porous“) – šias ribas galima matyti kaip nedidelę sieną, pro kurią reikia prasibrauti, bet prasibrovus ribos gali labai sumažėti. Tokias ribas nusistatę žmonės gali lengvai pasiduoti kitų įtakai, kai jau kiti juos prisileidžia arti.
Tvirta nepakeičiamų ribų siena (angl. „Rigid wall“) – šis ribų tipas yra priešingas limituotai neegzistuojančių ribų tipui. Jas taikantys žmonės visiškai neprisileidžia kitų žmonių ir vengia apie save kažką atskleisti net ir artimiems draugams. Draugų tokie žmonės turi retai, nes nepasitiki kitais žmonėmis. Štai tokios yra ribos!