Dažniausiai pasitaikantys valgymo sutrikimai yra anoreksija, bulimija ir persivalgymas.
Su šiais sutrikimais susiduriama dėl įvairių priežasčių, kartais jų gali būti kelios. Dažnai tai susiję su psichologinėmis priežastimis. Viena iš psichologinių priežasčių yra žema savivertė. Jaunimui palankių sveikatos priežiūros priemonių koordinacinio centro koordinatoriaus darbas yra pastebėti valgymo sutrikimų turinčius jaunuolius ir įtraukti juos į veiklas, kurias jie puikiai atliktų, suteikti jiems palaikantįjį grįžtamąjį ryšį, nukreipti pas psichologą, išspręsti kitas problemas, kurios mažina jaunuolio savivertę, pavyzdžiui, patyčios, nesėkmės mokykloje, smurtas artimoje aplinkoje ar pan.
Koordinatoriui taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, ką šia tema kalba jaunuolio bendraamžiai – dažnai jie gali suteikti daug naudingos informacijos apie jaunuolio valgymo ypatumus, nes daug laiko praleidžia kartu mokykloje ar popamokinėse veiklose. Taip pat labai svarbu reaguoti į bendraamžių pastebėjimus, susirūpinimą ir pagalbos šauksmą, susijusį su draugais. Būtina išklausyti, palaikyti ryšį ir užtikrinti anonimiškumą. Toks bendradarbiavimas gali padėti pasiekti teigiamų rezultatų ir suteikti galimybę jauniems žmonėms įveikti valgymo sutrikimus, gyventi visavertį gyvenimą.
Jaunuoliai, susiduriantys su valgymo sutrikimais, ypač bulimija, linkę slėpti situaciją, todėl koordinatorius turi būti pastabus ir atidus jaunuolio bendravimui, elgesiui. Pastebėjus valgymo sutrikimų ženklus svarbu reaguoti ir, užmezgus pasitikėjimu grįstą santykį su jaunuoliu, suteikti jam reikalingą pagalbą. Koordinatorius yra vienas iš jaunuolio natūralioje aplinkoje esančių specialistų, kuris gali atpažinti riziką ankstyvuoju periodu. Taip pat koordinatorius gali būti tarpininkas, kuris turės ryšį tiek su jaunuolio tėvais, tiek su specialistais ir pačiu jaunu žmogumi.
Jaunimui palankių sveikatos priežiūros priemonių koordinacinio centro koordinatoriaus darbas itin svarbus jaunimo sveikai gyvensenai, tam didelę įtaką daro šio darbuotojo laikysena ir kompetencijos. Koordinatoriui reikia nuolat gerinti valgymo sutrikimų žinias: skaityti profesinę literatūrą, aptarti atvejus su kitais specialistais, dalyvauti mokymuose, seminaruose ir pan.