Sveiki, sergu mažakraujyste, noriu vartoti produktus turinčius daug geležies. Tačiau internete daug dviprasmiškos informacijos yra apie špinatus.

Sveiki, sergu mažakraujyste, noriu vartoti produktus turinčius daug geležies. Tačiau internete daug dviprasmiškos informacijos yra apie špinatus. Rašoma, kad špinatai turi labai daug geležies, tačiau būtent špinatų vartojimas trukdo geležies įsisavinimui. Kaip yra iš tikrųjų? Ar verta vartoti špinatus sergant mažakraujyste?

Špinatai turi nemažai geležies – 100 gramų šviežių špinatų yra 2,7 mg arba 15 proc. rekomenduojamos geležies paros normos. Tačiau špinatuose esanti oksalo rūgštis labai trukdo geležies įsisavinimui organizme. Oksalo rūgšties kiekis šiek tiek sumažėja juos porą minučių pakaitinus, todėl iš tokių špinatų naudos bus kiek daugiau. Špinatus verta įtraukti į savo mitybą, tačiau mažakraujystės vartodama  vien juos tikrai neišgydysite.

Į savo kasdienę mitybą įtraukite kitus geležies turinčius maisto produktus- raudoną mėsą, kepenis, ankštines ir žalios spalvos daržoves, įvairias sėklas ir riešutus (prieš valgymą reikėtų pamirkyti vandenyje, džiovintus abrikosus. Geležies pasisavinimą gerina kartu gaunamas vitaminas C, todėl su šiais produktais kartu valgykite šviežias daržoves, citrusinius vaisius. Geležies pasisavinimą trikdo kava, arbata, pieno produktai. Jų reiktų nevartoti porą valandų prieš ir po anksčiau minėtų produktų valgymo ar geležies papildų išgėrimo.

Neparašėte, koks Jūsų hemoglobinas. Jei mažakraujystė sunki, vien mityba jos nepagydysite, dažnai reikia vartoti geležies papildus.

Į klausimą atsakė:
Edita Saukaitytė-Butvilė
Gydytoja – dietologė
Antakalnio poliklinika