Prieš mėnesį išsiskyriau su savo vaikinu – sunkiai išgyvenu tą laikotarpį, noriu susitaikyti bet vaikinas ne. Ką daryti?

Laiške minite, kad prieš mėnesį išsiskyrėte su brangiu žmogumi, su kuriuo norėtumėte susitaikyti, tačiau šis jausmas vienpusis. Išsakote, kad sunkiai išgyvenate šį išsiskyrimo laikotarpį. Išsiskyrimo atveju žmonės dažnai išgyvena visą puokštę įvairių jausmų: liūdesį, pyktį, nusivylimą, nenorą pripažinti, kad tai atsitiko, ir tik galiausiai juos aplanko susitaikymas su esama situacija. Viską apsunkina tai, kad norėtumėte santykį susigrąžinti, tačiau to nenori buvęs draugas. Ši situacija gali būti lydima ir savigraužos, nusivertinimo bei vienišumo jausmų.

Visiškai normalu, jog išgyvenate daugybę sudėtingų jausmų – išsiskyrimas niekada nebūna lengvas. Tačiau šiuos jausmus svarbu išbūti, leisti sau išliūdėti, neneigti kylančio skausmo. Labai svarbu, kad pasidalintumėte savo jausmais su sau artimais žmonėmis. Svarbu, kad neužsiskęstumėte savyje atsiribodama nuo supančio pasaulio. Pasikalbėkite su sau brangiais žmonėmis apie tai, kaip šiuo metu jaučiatės, ką išgyvenate.

Skirkite laiko fiziniam aktyvumui, buvimui gryname ore, sportui, pasivaikčiojimui – judėjimas yra labai svarbus mūsų gerai psichologinei savijautai.

Jeigu jaučiate, kad liūdesys užsitęsė per ilgai ar skausmas toks didelis, kad nesinori nieko daryti, rekomenduočiau kreiptis pagalbos į psichologą. Kartu su juo galėtumėte surastį būdų, kaip sau padėti šiame sudėtingame gyvenimo etape. Jeigu gyvenate Vilniuje, į psichologą galite kreiptis Antakalnio poliklinikoje be išankstinės registracijos. Psichologai budi 104 kab. (Antakalnio poliklinika, Antakalnio g. 59):

Pirmadieniais 14:00-18:00 
Antradieniais 08:00-12:00 
Trečiadieniais 14:00-18:00 
Ketvirtadieniais 14:00-18:00 
Penktadieniais 08:00-12:00

Jeigu esate ne iš Vilniaus, į psichologą galite kreiptis savo poliklinikos psichikos sveikatos centre.

Linkiu stiprybės

Į klausimą atsakė:
Milda Vickutė
Psichologė
Antakalnio poliklinika