Sveiki, draugavau su savo panele ilgą laiką, ir vieną dieną man būnant prie jos, visą dieną laikėsi erekcija, paskui pajutau, jog kažkas nutiko – skauda einant, atrodė lyg kažkas išsiliejo sėklidėse, po dienos skausmas praėjo, jau praėjo, kokie, na sakykim 3 mėnesiai ir sėklidėse kairėje pusėje prie vienos sėklos yra prisijungusi išdidėjusi nežinau, kaip apibūdinti, na kaip vena sakyčiau (išsipūtusi)? Pasiskaitęs internete mąstau, jog tai spermatocelė, tad nežinau kreiptis į urologą ar galiu pats kažką padaryti ? Kaip jūs manote ? Ar tai gali man kaip nors pakenkti?
Sprendžiant pagal aprašymą, labiausiai tikėtinas variantas – varikocelė, t.y. sėklinio virželio venų išsiplėtimas. Dažniausiai (99 proc. atvejų) jis esti kairėje pusėje, gali sukelti tempimo, veržimo jausmą. Kita priežastis – spermatocelė – sėklinio virželio cistinis darinys, apie kurį Tu skaitei internete.
Tikslų atsakymą Tau galėtų pasakyti gydytojas urologas, nes vien iš nusiskundimų nustatyti diagnozės neįmanoma. Patarčiau Tau kreiptis pas savo šeimos gydytoją, kuris, jei reikės, nusiųs gydytojų specialistų konsultacijoms.
Į klausimą atsakė:
Zita Kapušinskienė
Vaikų ligų gydytoja
Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, VšĮ