Pavasarį jaučiu, kad nuotaika labai svyruoja, atsirado nuotaikų kaitos, kurios man niekada nebuvo būdingos, gal galite patarti ką daryti, kad visa tai dingtų?
Matyti, kad sieji savo nuotaikos kaitą su pavasariu. Iš to darau prielaidą, jog emociniai svyravimai pavasarį Tave ištinka jau nebe pirmą kartą. Įsivaizduoju, kad panašiai jauteisi praeitą, o gal net ir užpraeitą pavasarį. Tai, kad parašei mums, rodo, jog nerimauji dėl savo savijautos. Klausi, ką daryti ir kaip sau padėti. Tam, kad gautum tikslesnį atsakymą, su kuo susiję Tavo nuotaikų svyravimai, būtų pravartu kreiptis į sveikatos specialistą, kad jis išsamiau įvertintų Tavo būklę ir nustatytų realistiškiausias negalavimų priežastis. Tada jis parinktų Tau tinkamiausią pagalbos būdą. Tiek šeimos gydytoją, tiek psichologą bei psichiatrą gali rasti savo poliklinikoje.
Kartais sezoniniai nuotaikos pokyčiai pasireiškia kaip sezoninis nuotaikos sutrikimas – tai lengva depresijos forma, kuri prasideda maždaug panašiu metu kiekvienais metais. Nors paprastai ji pasireiškia rudenį ar žiemą, nemažai atvejų nutinka priešingai – su simptomais susiduriama pavasarį ar vasarą. Savijauta pasižymi dideliu dirglumu, nerimu, liūdesiu, miego ar apetito problemomis. Mokslininkai mano, kad tai gali būti susiję su oro šiltėjimu ir didesne drėgme, kadangi keliavimas į vėsią vietą dažnai tokiu atveju suteikia palengvėjimą. Esant sunkiai pakeliamiems emociniams sunkumams, naudinga pasikonsultuoti su specialistu. Daugiau apie sezoninį nuotaikos sutrikimą: https://www.helpguide.org/articles/depression/seasonal-affective-disorde…
Kaip sau po padėti geriau jaustis?
1. Praleiskite daugiau laiko saulės šviesoje. Vitaminas D svarbus nuotaikai gerinti.
2. Paįvairinkite mitybą daugiau vaisių ir daržovių, kad atsigautumėte po žiemos vitaminų trūkumo.
3. Suplanuokite daugiau veiklos lauke. Fizinis aktyvumas ir daugiau deguonies pagerins tiek smegenų, tiek viso
organizmo veikimą.
4. Nepamirškite artimųjų ir draugų! Artimas socialinis ratas suteikia emocinės paramos ir svarbus gerai
psichologinei savijautai.
Taigi, nelik viena su savo sunkumais ir kreipkis pagalbos. Nemokamą psichologinę pagalba gali gauti Jaunimo sveikatos centre. Daugiau apie tai rasi nuorodoje: http://www.antakpol.lt/go.php/Paslaugos-jaunimui-Nauja777520525741
Į klausimą atsakė:
Živilė Rimšaitė
Psichologė
Antakalnio poliklinika