Niekas nedžiugina ir nieko nenoriu daryti – ar įmanoma iš to „išlipti”?

Jau kurį laiką jaučiuosi labai vieniša. Niekas nedžiugina, nieko nenoriu daryti nors idėjų turiu, svyra rankos. Panašu, kad nematau prasmės apskritai gyventi, bandau kapstytis, užsiiminėti veiklomis, bet galiausiai atsiduriu tame pačiame liūdesio taške. Noriu paklausti ar yra kažkokios vilties iš to „išlipti“? Ar esu pasmerkta?

Labai džiugu, jog turite idėjų, užsiimate įvairiomis veiklomis. Tai labai svarbu. Kuo daugiau žmogus užsiėmęs, tuo mažiau laiko lieka neigiamoms mintims, kurios, per ilgai užsibuvusios galvoje, sukelia neigiamas emocijas, dėl kurių ir jaučiatės vieniša, niekas nedžiugina, atsiduriate vis tame pačiame liūdesio taške. Todėl atrodo, kad svyra rankos ir nėra noro ką nors daryti. Žinoma, iš kiekvienos situacijos yra išeitis. Nepamirškite, kad teigiamos ir pozityvios mintys sukelia teigiamas emocijas, skatina veikti ir džiaugtis gyvenimu. Manau, kad Jums būtų naudingos psichologo konsultacijos, kurių pagalba rastumėte išeitį. Taip pat pagalbos galite gauti ir telefonu:

  • Krizių įveikimo centras. Adresas: Antakalnio g. 97, Vilnius. Skype: krizeiveikimas. Tel.: 864051555. Skubi nemokama psichologinė pagalba darbo dienomis nuo 16:00 iki 20:00 ir šeštadieniais nuo 12:00 iki 16:00.
  • Vilties linija. Tel.: 116123. Skubi anoniminė emocinė parama telefonu kasdien visą parą.
  • Jaunimo linija. Tel.: 880028888. www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais. Skubi anoniminė emocinė parama telefonu kasdien visą parą arba elektroniniais laiškais, į kuriuos atsakoma per dvi dienas.

Į klausimą atsakė:
Jolanta Zujevič
Medicinos psichologė
VšĮ Karoliniškių poliklinika