Netikėtai atsirado mokymosi sunkumai – nežinom ką daryti?

Gyvename Elektrėnuose. Paauglei dukrai iškilo mokymosi problemų. Sudėtinga rašyti kontrolinius darbus, atsakinėti, nes staiga užsimiršta visa informacija. Skaitant tekstą, mergina mato kitus žodžius, raides. Po to pati stebisi, kaip galėjo vienaip ar kitaip perskaityti. Užduotis skaito iš kitos pusės. Pamokų metu jaučia didelę įtampą. Dukrą tai labai slegia, nes suprastėjo pažymiai, nors pastangų įdeda daug. Problema paaštrėjo šiais metais. Ar galime tikėtis pagalbos?

Iš to, ką pasakojate, Jūsų dukros mokymosi sunkumai gali būti susiję su nerimu ir emocinėmis problemomis bei neigiamai veikia jos kasdienį funkcionavimą ir prisitaikymą akademinėje srityje. Šioje situacijoje iš Jūsų pusės būtų svarbu paklausti dukros apie tai, su kokiais rūpesčiais ji dar susiduria, kas ją slegia, kaip ji jaučiasi. Jūsų išklausymas ir emocinis palaikymas dukrai yra kaip niekada svarbus. Galima būtų jos pasiteirauti, kaip Jūs pati galite jai padėti, ką galite padaryti, kad dukrai būtų geriau. Taip pat verta dukrai pasiūlyti kreiptis psichologinės pagalbos, kuri padėtų suprasti, kas vyksta su Jūsų dukra ir atrasti tinkamus problemos sprendimo būdus.

Nemokama psichologinė pagalba:

  • Elektrėnų psichikos sveikatos centras. Darbo laikas: darbo dienomis. Telefonas: 8 (528) 39646. El. paštas: [email protected]. Adresas: Taikos g. 6A, Elektrėnai.
  • Elektrėnų savivaldybės Švietimo paslaugų centro Pedagoginė psichologinė tarnyba. Darbo laikas: darbo dienomis. Telefonas: 8 (528) 39 784. El. paštas: [email protected]. Adresas: Rungos g. 5, Elektrėnai.

Į klausimą atsakė:
Monika Ražanskaitė
Medicinos psichologė