Kokius skiepus patartumėte darytis prieš išvykstant į užsienį? Nuo hepatito A, hepatito B ar tymų?

Kokius skiepus patartumėte darytis prieš išvykstant į užsienį (kaimynes šalis, pvz: Lenkija, Baltarusija ir pan.)? Nuo hepatito A, hepatito B ar tymų? Ir ar galima iš karto pasidaryti keletą jų?

Keliaujant į kaimynines šalis, pvz: Lenkiją ar Baltarusiją, pateikiamos tokios skiepijimosi rekomendacijos:

  • Vykstant į Lenkiją privalomų skiepijimų reikalavimų nėra. Yra tik rekomenduojama vakcinacija dėl kitų rizikos veiksnių – suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
  • Vykstant į Baltarusiją privalomų skiepijimų reikalavimų taip pat nėra. Galima vakcinacija dėl kitų rizikos veiksnių, tokių kaip hepatitas A, hepatitas B, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija, kurios taip pat yra rekomendacinio pobūdžio.

Kiekvienas asmuo, kuris planuoja kelionę turi atsižvelgti į regioną, kur planuoja keliauti, kelionės trukmę ir kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl skiepų rekomendacijų. Priklausomai nuo lankytinos šalies, gali būti rekomenduojami skiepijimai, susidedantys iš keliolikos dozių, tarp kurių privalu išlaikyti intervalus nuo mėnesio iki pusės metų, todėl svarbu suskubti ir kuo anksčiau kreiptis į savo gydytoją, kuris patars nuo kokių infekcijų ir kokiu laiku reikia skiepytis. Taip pat pateikiame nuorodą, kurią paspaudus galima matyti kokie skiepijimai yra rekomenduojami ar privalomi vykstant į skirtingą pasaulio šalį:

Į klausimą atsakė:
Evelina Maziliauskaitė
Vaikų sveikatos skyriaus Visuomenės sveikatos administratorė
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC)