Kodėl momentais jauciuosi blogai, nesavimi….?

Kodel momentais jauciuosi blogai, nesavimi….? Kuo toliau, tuo blogiau jaučiuosi mokykloje, tai yra pamokose. Dar rugsėjo mėnesį viskas buvo kaip ir nieko, su mokytoja kalbėdavome, bet paskutiniu metu – pasikeitė, jaučiu tik pastabas ir kritiką.

Iš tavo laiško suprantu, kad šiuo metu jautiesi kaip nesava, pastebi, kad ženkliai pasikeitė tiek tavo savijauta mokykloje, tiek tai kaip mokytojai reaguoja į tave. Tavo pasikeitusi savijauta mokykloje gali priklausyti nuo daugybės dalykų: kaip sekasi mokytis, sutarti su bendraamžiais, mokytojais, o galbūt išgyveni pasikeitimų savo kūne, asmeniniame gyvenime, šeimoje… Visiškai normalu, kad vykstant įvairiems pasikeitimams, gali jaustis pasimetusi ir liūdna, gali jausti nusivylimą ar pyktį, kai pokyčiai vyksta ne taip kaip tikiesi.

Norint sau padėti svarbu savimi pasirūpinti visapusiškai – tiek fiziškai, tiek psichologiškai: gerai išsimiegoti, sveikai maitintis, daugiau pajudėti gryname ore, prisiminti ir skirti laiko mėgstamoms veikloms, kalbėtis apie išgyvenamus sunkumus ar rūpesčius su tau artimais žmonėmis.

Jei jauti, kad apie savo savijautą nesinori dalintis su artimaisiais ar draugais, visuomet gali drąsiai kreiptis į Vaikų liniją (116111) ar Jaunimo liniją (8 800 28888) ir anonimiškai pasikalbėti apie tai, kas tau svarbu – atvirai, nuoširdžiai, taip, kaip tau norisi. Taip pat siūlau išbandyti ir savigalbos programą „Geros nuotaikos link“, kuri gali padėti įgyti savijautos gerinimo įgūdžių.

Į klausimą atsakė:
Monika Linartienė
Psichologė
Antakalnio poliklinika