Ką daryti, jei iš manęs tyčiojasi?

Patyčių gali būti įvairių formų, todėl kiekviena situacija gali turėti keletą skirtingų reagavimo būdų. Tvarkytis su patyčiomis galite bandyti pats arba galite paprašyti pagalbos ar pasitarti su suaugusiuoju, draugu ar kitu asmeniu, kuriuo galite pasitikėti. Kartais vien išsikalbėjus apiesunkumus, kuriuos patiriate, pasidaro lengviau, šiek tiek geriau bei galite gauti patarimų, būdų kaip elgtis, apie kuriuos nepagalvojote. Visgi, jeigu pasidalinote apie patyčias su kitu žmogumi ir jis nesureagavo, nepatikėjo, atstūmė jus, gali būti liūdna ir pikta, tačiau nepasiduokite, pasakykite dar kam nors, kol jus išgirs ir sulauksite pagalbos.

Priklausomai nuo situacijos, jei patyčios yra žodinės, stenkitės nereaguoti į pastabas, drąsiai pasišalinti iš situacijos jei tai yra įmanoma. Taip pat galite reaguoti humoru, parodyti, kad ši situacija jūsų nebaugina, paprastai to nesitikintis besityčiojantis asmuo gali suglumti ir jus palikti ramybėje, nes nepavyko jūsų įbauginti.

Patiriamos patyčios gali sukelti liūdesį ir stresą, taip paveikti įvairias jūsų gyvenimo sritis, pasitikėjimą savimi, santykius su aplinkiniais, darbą, mokymąsi, todėl gali būti svarbu kreiptis į psichikos sveikatos specialistą, socialinį darbuotoją, psichologą ar psichiatrą.

Pagalbos telefonu ar internetu taip pat galite kreiptis:

  • http://www.vaikulinija.lt/
  • https://www.jaunimolinija.lt/

Į klausimą atsakė:
Agnė Libikaitė
Psichologė
Antakalnio poliklinika