Gyvename kartu su vaikinu, planuojame bendrą ateitį, tačiau manęs vis neapleidžia mintys, kad gal tai ne tas žmogus. Gal aš švaistau savo laiką ne su tuo?

Sveiki, draugaujame su vaikinu jau septynis metus. Gyvename kartu, planuojame bendrą ateitį, tačiau manęs vis neapleidžia mintys, kad gal tai ne tas žmogus. Gal aš švaistau savo laiką ne su tuo. Aš nenoriu vestuvių, nenoriu vaikų, nes bijau kad suklysiu pasirinkusi ne tą žmogų. Mes daug kartų skyrėmės ir vėl taikėmės. Atrodo esu per silpna jį palikti. O gal tai lemtis? Gal jis yra tas žmogus? Šiuo metu esame susipykę ir jau dvi savaitės nekalbame. Gal tai pats tinkamiausias laikas viską baigti?

Sveiki, Jūsų laiške jaučiama sumaištis, akivaizdu, kad esate sutrikusi ir šiuo metu išgyvenate sunkų laikotarpį. Planuojant reikšmingus savo gyvenime etapus, natūralu, kad kartais apninka abejonės, nes tokie sprendimai „turi svorį“ tiek dabarčiai, tiek ateičiai. Suprantu, kad norisi kuo geriausių sprendimų, tačiau paprastai nebūna vieno teisingo, ypač kalbant apie santykius, kadangi jie apima labai daug subjektyvių dalykų. Kartais sprendimai keičiasi priklausomai nuo savijautos, tad tuo labiau sunku numatyti ateitį. Jūsų atveju panašu, kad santykiuose Jums trūksta stabilumo ir ramybės, kadangi daug kartų santykiai buvo nutrūkę. Galbūt tai apsunkina apmąstymus apie tolimesnę bendrą ateitį bei pasitikėjimą. Tai dar labiau susvyruoja konfliktiniu laikotarpiu. Santykių sprendimų atveju pabandykite pasigilinti į savo pačios pojūčius bei jausmus tam žmogui. Dažniausiai jausmai padiktuoja tikresnį, nuoširdų variantą labiau nei racionalus bandymas atrasti teisingąjį. Santykių ateitis yra bendras sprendimas, tad ir bendras pokalbis su vaikinu apie abejones ar kylančius nesutarimus galbūt padėtų sumažinti nerimą. Sunkiais laikotarpiais dažnai būna sudėtinga vienai tvarkytis su kylančiomis emocijomis. Galbūt norėtumėte apsvarstyti galimybę kreiptis tęstiniam psichologiniam konsultavimui. Linkiu Jums sėkmės.

Į klausimą atsakė:
Roberta Maigienė
Medicinos psichologė
Šeškinės poliklinika, VšĮ