Ar normalu, kad po sotaus maisto vis tiek esu alkana?

Ar normalu jei aš po normalios porcijos maisto vistiek esu alkana? Visada po pusryčių,pietų ir tt. Jauciuosi vistiek alkana ir beveik niekada soti nesijaučiu taip pat užkandžiauju keletą kartu per diena ir vistiek nepadeda. Kai mano amžiaus paaugliai valgo jie pavargo ir būna sotūs, o aš alkana. Ką daryti?

Viskas priklauso ne tik nuo to ar tai yra normali maisto porcija, tačiau nuo to kas toje porcijoje yra. Jei valgote pusryčiams sausus pusryčius, o Jūsų bendraamžis valgo grūdinių kultūrų košę, tai žinoma Jūs po tokio maisto norėsite neužilgo valyti, tačiau grūdinės košės turės ilgesnį sotumo jausmą ir jam užkandžiauti nesinorės. Prisiminkite, kad kiekvieno valgymo metu turėtų būti angliavandenių, baltymų ir riebalų tik taip užtikrinsite pilnavertę maisto porciją po kurios jausitės soti.

Taip pat priklauso ką Jūs valgote užkandžiams? Ką geriate? Galbūt užkandžiams renkatės su daug cukraus turinčius produktus/ gėrimus? Tai irgi lemtų, kad greitai vėl norėsite valgyti.

Yra dar keli veiksniai įtakojantys didesnį alkio jausmą. Tai yra nekokybiškas arba per trumpas miegas, nesubalansuota mityba visoje dienos eigoje, nesilaikoma mitybos režimo, per dideli tarpai tarp valgymų. Pasistenkite susireguliuoti šiuos veiksnius ir pasijusite daug geriau, norėsis mažiau užkandžiauti arba pasirinkti sveikesniu užkandžius.

Į klausimą atsakė:
VšĮ „Sveikatai palankus” specialistai