Anūkas nelaiko šlapimo, ar yra būdas kaip sustiprinti šlapimo pūslę?

Sveiki,mano anukui 5,5 m. Neramina,kad nakčiai vis dar naudoja naktinius pampersus(ryte visada jie buna šlapi,kartais net ir pižamon kliūna),ar yra kokių vaistų, kad sustiprintų šlapimo pūslę. Dieną išbūna gana ilgai,bet iš įpročio vis tenka paklausti,kad neužsimirštū nueit į WC

Sveiki, dėkojame už klausimą. Puiku, kad paklausiate ir primenate nueiti į tualetą, tai tikrai nėra blogai. Dažnai nutinka, kad vaikai dienos metu yra labai užsiėmę savomis veiklomis ir nuėjimą vis atideda. Dėl naktinio miego patarčiau nenaudoti sauskelnių tokio amžiaus vaikui, nes oda nekvėpuoja, o taip pat vaikas gali mažiau jausti tą „šlapumo” jausmą. Geriau naudokite neperšlampamas vienkartines palutes/paklodes (jų tikrai būna vaistinėse bei prekybos centruose). Vaikas naktį pradės jausti nepatogumo jausmą ir palaipsniui nenorėdamas atsikelti balutėje bandys netingėti atsikelti nakties metu ir nueiti atlikti savo reikalus. Taip pat patartina 1-2 val. prieš miegą stengtis riboti skysčių kiekį, ypatingai gazuotų, saldintų gėrimų. Ribokite ir vaisius bei daržoves, kas savyje taip pat turi daug vandens.
Jei niekas nepadeda, tai patarčiau kreiptis į savo šeimos gydytoją, kurio prašykite anūkui padaryti šlapimo tyrimą ir pagal tai gydytojas nuspręs ar reikalingi yra vaistai. 

Į klausimą atsakė:
Giedrė Audėjaitienė
Visuomenės sveikatos specialistė
VšĮ „Sveikatai palankus”