Kaip pasiruošti lytiniams santykiams ir išvengti lytiškai plintančių infekcijų

Jaunuolių lytinių santykių tema apipinta mitais ir niekuo nepagrįstais gąsdinimais. Dažnai nėra aišku, kada tinkamas metas pradėti lytinį gyvenimą ir kaip jam tinkamai pasiruošti.

Įvairovės ir edukacijos namų atstovai teigia, kad nėra tinkamo laiko pradėti lytinius santykius. Svarbu akcentuoti ne amžių ar brandą, o tinkamą pasiruošimą. Paauglystėje dažnai kyla ne tik romantinių, bet ir seksualinių minčių, atsiranda noras tyrinėti tuos jausmus su kitais žmonėmis. Dėl to asmuo neturi jaustis blogai ar nepatogiai, nes tai yra natūrali būsena, tačiau nereikėtų pamiršti ir emocinio intymumo. Pirmiausia jaunuoliai turi atrasti žmogų, su kuriuo gerai ir saugiai jaustųsi.

Vienas iš svarbiausių santykių elementų yra pasitikėjimas. Prieš nerdami į intymius santykius paklauskite savęs, ar žinote, kas yra meilė ir kuo ji pasireiškia. Dažnai įsimylėjęs žmogus linkęs užsidėti rožinius akinius ir partnerį vertinti tik gerai. Santykiuose svarbu didinti pasitikėjimą. Prieš suartėjimą pagalvokite, ar su žmogumi galite dalytis visais savo išgyvenimais.

Kai pasitikėjimas užauga, natūraliai tarp partnerių atsiranda gilesni, ilgesni pokalbiai ir artumo jausmas. Apie šį smalsumą taip pat yra labai svarbu kalbėtis su artimu žmogumi, juolab kad kūną visi vertina skirtingai. Nemaža dalis jaunuolių susiduria su savo kūno priėmimo problema. Normalu, kad kiekvienas savo kūną priima skirtingai: kai kurie žmonės puikiai jaučiasi tokie, kokie yra, kitiems kyla sunkumų net pažvelgti į savo kūną veidrodyje. Apie tai labai svarbu papasakoti savo partneriui. Galite išsakyti, kad nuogą kūną matote pirmą kartą ir kad jums yra nejauku.

Vienas iš svarbiausių santykių elementų yra ribų apibrėžimas. Kad ir kokioje situacijoje būtumėte, žodis „ne“ visada reiškia „ne“. Tad nors jums atsakymas ir nepatinka arba tikėjotės kito atsakymo, privalote gerbti artimo žmogaus nuomonę. Svarbu aiškiai išsakyti savo ribas ir išklausyti kitą asmenį. Teisę pasakyti „ne“ turite visada, bet kuriuo santykių etapu, o sutikimas turi būti aiškus ir nedviprasmis.

Kai jūs ir jūsų partneris jaučiatės pasiruošę lytiniams santykiams, aptarkite kontraceptines priemones – už jas atsakingi abu. Norint išvengti ne tik neplanuoto nėštumo, bet ir lytiškai plintančių infekcijų, geriausia naudoti barjerinę kontracepciją (vyriškus ir moteriškus prezervatyvus). Sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad nėra visiškai apsaugančių kontraceptinių priemonių. Taip pat labai tikėtina, kad santykiai klostysis ne taip, kaip norėtųsi, todėl aptarkite su partneriu, kas bus po to.