Lytiškai plintančios ligos yra apsuptos mitais, baimėmis ir stigmomis. Jei neseniai sužinojote, kad sergate lytiškai plintančia liga (LPL), dar vadinama lytiškai plintančia infekcija (LPI), gali apimti pykčio, gėdos ar net „nešvaros“ jausmas. Dažnai žmonės, išgirdę tokią žinią, ją interpretuoja savaip, dar nespėję įsigilinti į ligą. Pajutus skausmą ar kitus simptomus, neretai pradedama kaltinti save ar kitus, net jei dar nebuvo galutinai diagnozuota LPL. Egzistuoja baimė kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus, nes baisu išgirsti teigiamą diagnozę.
Daliai žmonių blogiausia užsikrėtimo LPL dalis yra juos lydinti baimė ir gėda. Sužinoję apie lytiniu keliu plintančias ligas ir apie tai, kaip paprastai jos yra valdomos, galite padėti įveikti ne tik stigmą, bet ir paprasčiau kovoti su liga. Svarbu paminėti tai, kad tik kelios lytiškai plintančios ligos kelia pavojų gyvybei. Tinkamai gydant daugelis LPI turi labai nedidelį poveikį sveikatai, o tos, kurios dar neturi gydymo, pavyzdžiui, ŽIV, vis tiek gali būti valdomos jas tinkamai prižiūrint. LPL yra labai dažnos, todėl verčiau į jas žiūrėti kaip į nepatogumą, su kuriuo galima gyventi kokybišką gyvenimą.
LPI vis dar visuomenėje laikomos neįprastomis, jos dažnai tampa „nešvaros“, „nuodėmės“ simboliu. Nors šis požiūris keičiasi, svarbu priminti, kad LPI nereikia stigmatizuoti. Remiantis įvairiais mokslininkų duomenimis, jomis serga apie 20 žmonių iš 100, todėl nereikėtų gėdytis, jei jums buvo nustatyta LPI. Apie šiuos susirgimus privalote atvirai pasikalbėti su savo partneriu ir pasiūlyti pasitikrinti. O tam, kad išvengtumėte LPL plitimo, būtina naudoti kontracepciją.