Man žiūrint į savo matematikos mokytoją stovi varpa. Ar tai normalu?

Man žiūrint į savo matematikos mokytoja stovi varpa. Ar tai normalu? Nejaugi aš jaučiu kažkokius jausmus? Padėkit, nes aš nesuvokiu kodėl man tai vyksta?

Zita Kapušinskienė. Medicinoje yra apibrėžti 3 varpos sustandėjimo ir pakilimo – erekcijos – tipai:

  • Refleksogeninė erekcija – įvyksta stimuliuojant lytinus organus.
  • Naktinė erekcija – miegant, dažniausiai tam tikros miego fazės metu.
  • Centrinė arba psichogeninė erekcija įvyksta stimuliuojant jutimus – uoslės, klausos, regos ar kilus erotinėms mintims. Manau, kad aprašytą situaciją galima priskirti būtent šiam erekcijos tipui. Kaip tokios situacijos išvengti Jums geriausiai galėtų patarti ir padėti psichologas.

Monika Ražanskaitė. Viena vertus, svarbu pabrėžti, jog erekcija galimai atskleidžia Jūsų seksualinį potraukį atitinkamos lyties atstovams. Tokia kūno reakcija yra visiškai normali. Bręstančio paauglio organizme vyksta neįtikėtini procesai dėl staiga į kraują pliūptelėjusio vyriško hormono – testosterono, kuris ne tik stimuliuoja lytinių organų augimą, bet veikia ir antrinių seksualinių požymių vystimąsi (pvz., plaukų augimą pažastyse, ūsų ir barzdos augimą). Nuo erotinio pobūdžio minčių ar seksualinių fantazijų atsiranda erekcija. Kartais erekcija gali prasidėti be jokios paaiškinamos priežasties. Visa tai rodo, kad Jūs esate jau nebe berniukas, o jaunuolis ir po truputį tampate vyru.

Kita vertus, pats varpos sustandėjimo situacijos kontekstas gali kelti nepatogumų, kadangi erekcija įvyksta pamokos metu. Pabandykite nukreipti dėmesį nuo pamokos metu kylančių erotinio turinio minčių ar vaizdinių į pamokos turinį. Taip pat gali būti naudinga išlieti energiją sportuojant ar užsiimant fizine veikla, po kurios jaustumėte malonų nuovargį. Jeigu ši situacija ir toliau kelia rūpesčių, verta pasikalbėti su Jums artimu žmogumi, kurio pasitikite, arba kreiptis į psichologą, kuris galėtų išsamiau pakonsultuoti Jums rūpimais klausimais.

Į klausimą atsakė:
Zita Kapušinskienė ir Monika Ražanskaitė
Vaikų ligų gydytoja ir medicinos psichologė