Išskirtinis pėsčių žygis „Pasieniečių takais"
2018-06-01
Regionas: 
Šakiai
Renginio data: 
2018-06-01

Savo jėgas panoro išmėginti virš šimto entuziastų, iš Kidulių pagrindinės mokyklos, Šakių „Žiburio" gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio „Vinco Kudirkos" gimnazijos, Slavikų pagrindinės mokyklos, Sudargo „Martyno Sederevičiaus" mokyklos mokiniai, taip pat Šakių rajono apylinkės prokuratūros atstovai, „Lietuvos Šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4 – osios rinktinės" jaunieji šauliai bei Rociškių pasienio užkardos pareigūnai.

Šios dienos pėsčiųjų žygis sutapo su pasauline diena „Be tabako", todėl visiems dalyviams įteikta po obuolį, palydint šūkiu- „obuolys vietoje cigaretės". Buvo parengtos dviejų ilgių trasos- 11 km  ir 16 km, kurio vingiavo palei Lietuvos Respublikos sieną su Rusijos Federacija. Visi finišavusieji galėjo pasistiprinti „pasienietiška" koše ir arbata.

Visi norintys galėjo susipažinti su pasieniečių naudojama ginkluote bei specialiosiomis priemonėmis, jas paliesti, pasimatuoti. Įspūdingą pasirodymą surengė Rociškių pasienio užkardos kinologai G.Žymantas ir A.Vaitkevičius. Šį kartą neapsiribota vien tik augintinių pasirodymu, bet ir nuodugniai bei žaismingai pristatyta kinologo profesija.

Didelio dėmesio sulaukė G.Žymanto augintinis Nemo - nors ir penkių mėnesių, bet jau geba vykdyti daugelį bendrųjų paklusnumo komandų. Neatsiliko ir A.Vaitkevičiaus šuo Džinas- puikūs šuoliai per kliūtis ir tikslus komandų vykdymas.

Renginio nuotraukas rasite paspaudę ant nuorodos.