Kviečiame dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Už blaivią“
2016-03-23
Tema: 
Alkoholis
Regionas: 
Rokiškis
Renginio data: 
2016-03-23 to 2016-04-23

Kviečiame pasirašyti už šią iniciatyvą Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Respublikos g. 94-704 kab.,  darbo dienomis. Tel. pasiteiravimui 52055.

Su savimi turėti asmens tapatybės kortelę.

Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimu siekiama sumažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą, ypač nepilnamečiams. Šio tikslo siekiama mokslu pagrįstomis efektyviomis alkoholio kontrolės priemonėmis, kurios yra rekomenduojamos Pasaulio sveikatos organizacijos ir Lietuvos mokslininkų. Pagrindinės Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitime numatomos alkoholio kontrolės priemonės yra šios:

- Visiškas alkoholinių gėrimų reklamos draudimas;

- Leidimas prekiauti alkoholiu tik specializuotose parduotuvėse;

- Prekybos alkoholiu laiko sutrumpinimas, uždraudžiant prekybą alkoholiu nuo 20 val. vakaro iki 10 ryto;

- Siekiant, kad mokykloje besimokantys moksleiviai dėl savo amžiaus negalėtų įsigyti ir vartoti alkoholinių gėrimų, legalaus alkoholio įsigijimo ir vartojimo amžiaus padidinimas iki  20 m.;

- Siekiant užtikrinti moksleivių ir nepilnamečių apsaugą – leidimas prekiauti alkoholiu ne arčiau kaip 200 metrų iki ugdymo įstaigų.

Esame trečioje vietoje pagal alkoholio suvartojimą vienam žmogui pasaulyje!!! 
Plačiau apie akciją galite sužinoti, bei pasirašyti internete paspaudę nuorodą: https://www.lietuva2.lt/pasiulymas/pilietine-iniciatyva-andquot-uz-blaiviaandquot-patvirtinta-vrk-is-esmes-keiciant/56e7f7c80a1d0d0a8ce96b17

Maloniai kviečiame dalyvauti!!!