Greitieji ŽIV testai jau ne tik gydymo įstaigose!
2017-08-02
Regionas: 
Lietuva
Renginio data: 
2017-08-02

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo bus leidžiama greituosius ŽIV testus atlikti ne tik gydymo įstaigose, bet ir žemo slenksčio kabinetuose bei kaip mobiliąsias paslaugas kitose vietose.

Pagal tvarką, kuri galiojo iki šiol – tokios medicininės procedūros galėjo būti atliekamos tik gydymo įstaigose, kurios turi licencijas šių paslaugų teikimui. Tačiau tokia tvarka užkirsdavo kelią įvairioms visuomeninėms organizacijoms ir iniciatyvoms, besirūpinančioms žmonių sveikata, nes šių testų nebuvo leidžiama atlikti ne gydymo įstaigos patalpose. Nuo šiol tokių ribojimų nebus, nes gydymo įstaigoms suteikiama teisė greituosius ŽIV testus atlikti ne tik tose vietose, kurių adresai nurodyti licencijoje.

„Žmonės ne visada išdrįsta kreiptis į medikus, o kartais jie gali net neįtarti, kad užsikrėtė. Todėl mes siekiame išplėsti ŽIV testų prieinamumą rizikos grupėms, tuo pačiu užtikrinant besitikrinančių asmenų anonimiškumą. Tikiuosi, kad žmonės ims dažniau tikrintis sveikatą dėl šios pavojingos ligos, nes tai padaryti bus kur kas paprasčiau“, – sako ministras A. Veryga.

Atlikus šiuos greituosius ŽIV diagnostinius testus nereikės įrašyti tyrimo duomenų į asmens sveikatos istoriją, taigi visi norintys pasitikrinti, galės tai padaryti anonimiškai.

Tekstą parengė:
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro
Visuomenės sveikatos specialistė
Evelina Maziliauskaitė