Jūsų dėmesiui – vasario mėnesio sveikatinimo veiklų kalendorius!
2019-02-12
Regionas: 
Klaipėdos m.
Renginio data: 
2019-02-12

Paskutinį žiemos mėnesį kviečiame pasinaudoti puikiomis galimybėmis išbandyti įvairias sveikatinimo veiklas NEMOKAMAI. Pasirinkimų daug – nuo mankštų iki mokymų ir dar daugiau!

Projekto „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“ veiklų sąraše vasarį rasite programą „Judu sveikai“, kurią sudaro aštuoni susitikimai, t. y. matavimai prieš ir po programos, siekiant įvertinti pokytį, bei mankštos, prižiūrint treneriui. Taip pat šį mėnesį džiugins didelio gyventojų susidomėjimo sulaukusi veikla – teoriniai ir praktiniai mokymai „STOP žiemos traumoms“. Mokymus apie traumas ves profesionalus lektorius ir skubios medicinos pagalbos specialistas Simonas Žutautas. Naujiena – paskaitos apie sveiką senėjimą. Neretai baimės, nerimas kyla dėl neapibrėžtumo, nežinios, kas bus ar ko tikėtis. Šių edukacinių paskaitų metu bus skatinamas dėmesingas amžiaus sukeliamų pokyčių įsisąmoninimas, o tai reiškia – lengvesnis jų priėmimas. Paskaitų lektorė Jūratė Sučilaitė. Veiklos skirtos asmenims nuo 55 m. ir šios amžiaus grupės neįgaliesiems.

Neseniai startavusi 60+ amžiaus asmenų lėtinių neinfekcinių ligų prevencinė programa pagal projektą „Chrodis+“ laukia prisijungiančių naujokų. Programą sudaro daugiakomponentės veiklos, kurių metu daugiausiai dėmesio skiriama kasdienėms fizinio aktyvumo treniruotėms, ir du kartus per savaitę – jėgos treniruotėms. Kasdienių treniruočių pagrindas – vaikščiojimas. Jėgos treniruočių programą sudaro dvylika pratimų pagrindinėms raumenų grupėms. Siekiant įvertinti dalyvių fizinę būklę ir sveikatą, atliekami matavimai pasitelkiant įvairius prietaisus: dinamometrus, prietaisus, stebinčius širdies darbą fizinio krūvio metu ir t. t.

Programos „Širdies ritmu“ dalyviai laukiami mankštose su svareliais, elastinėmis juostomis ir kitu inventoriumi. Dalyvių patogumui – galimybė mankštintis rytinėse arba vakarinėse grupėse. Taip pat šį mėnesį vyks motyvacinis pokalbių vakaras „Mariaus metamorfozė“. Daugelis iš mūsų norime puikiai atrodyti, būti sveiki, tačiau neretai pristinga motyvacijos imtis vienų ar kitų veiklų. Pokalbių vakare su Mariumi išgirsite istoriją, kaip save motyvuoti numesti 100 kg, o gal daugiau? Čia rasite atsakymus į sau rūpimus klausimus: nuo ko pradėti pokytį, koks vidinis lūžis turi įvykti, kaip susidoroti su sunkumais, pasipriešinimu ar tinguliu. Taip pat bus kalbama apie psichologinę savijautą, kaip ji kinta, kaip keičiasi gyvenimas ir gal net draugai. Susitikime laukiami esami ir potencialūs programos dalyviai. Nepraleiskite progos sudalyvauti puikiame renginyje ir užduoti klausimus vakaro pašnekovui, išdrįsusiam pasidalinti savo istorija. Primename, kad programa „Širdies ritmu“ skirta 50–65 m. amžiaus moterims ir 40–55 m. amžiaus vyrams, turintiems antsvorio, besiskundžiantiems padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu, pulsu, kurių padidėjusi cholesterolio ir (ar) gliukozės koncentracija kraujo serume. Asmenys, norintys dalyvauti programoje arba gauti papildomos informacijos, gali kreiptis tel. (8 46) 31 10 12, mob. tel. 8 615 161 55, el. p. vitalija@sveikatosbiuras.lt.

Veiklų gausa neaplenks ir šeimų – būsimi ir esami tėveliai laukiami naudingose paskaitose, kurių metu bus kalbama aktualiomis temomis: vaisiaus vystymasis, gimdymas, kūdikio priežiūra pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais ir kt. Paskaitas ves savo srities specialistai, kurie pagelbės orientuojantis informacijos gausoje ir suteiks susistemintų ir mokslu pagrįstų žinių.

Veiklos bendruomenei šį mėnesį kviečia išbandyti naujieną – Kangoo Jumps treniruotę. Tai intervalinė fitneso ir aerobikos treniruotė, mūvint specialius „Kangoo Jumps“ batus bei skatinanti greitą riebalų deginimą, stiprinanti širdies ir kraujagyslių sistemą, gerinanti laikyseną, koordinaciją, ištvermę ir t. t. Taip pat, kaip ir įprastai, vyks kūdikių (nuo 3 iki 9 mėn.) ir nėščiųjų mankštos, aikido treniruotės suaugusiems bei paaugliams nuo 16 m. (atskirai organizuojamos treniruotės ir vaikams nuo 6 iki 15 m.). Aikido įkūrėjas Morihei Ueshiba (1883–1969) kartą yra pasakęs: „Sužeisti oponentą yra tas pats, kas sužeisti save. Kontroliuoti agresiją nieko nesužeidžiant yra Taikos Menas“. Kviečiame mokytis šio meno kartu su profesionaliais šios srities žinovais! Dar viena kalendoriaus naujiena – seminaras kūno kultūros mokytojams „Vaikų ir paauglių sveikos gyvensenos veiksniai: fizinio aktyvumo ypatumai“. Nors seminaras vyks tik kovo mėnesį, tačiau specialistai jau gali pradėti registruotis dabar.

PARSISIŲSTI NEMOKAMŲ VEIKLŲ KALENDORIŲ

Į visas nemokamas veiklas būtina registruotis (jei nurodyta, kad registracijos reikia) iš anksto kalendoriuje nurodytais kontaktais.

SVARBU! Registracija į vasario mėn. veiklas prasideda nuo vasario 1 d. (penktadienio) 8.00 val.