Nemokami Capoeiros užsiėmimai vaikams „Šatrijoje“
2019-08-05
Regionas: 
Vilnius
Raktažodžiai: 
sportas, šokiai
Renginio data: 
2019-08-05

Rugpjūčio mėnesį kviečiame į NEMOKAMAS brazilų kovos meno kapueira (portug. capoeira) treniruotes kartu su mokytoju Sergej Spiridonov!

Vietų skaičius ribotas! Registracija http://bit.do/eWd3a
Daugiau informacijos https://www.satrijosklubas.lt/vasara-kitaip/

Paprastai kapueira užsiimama basomis. Apranga turi būti patogi, kad galėtumėte laisvai judėti.

Kapueira yra nacionalinis brazilų kovos menas, įtrauktas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, kuris apjungia savyje tokius elementus kaip spyriai kojomis, staigios atakos ir pabėgimai, akrobatika, muzika, žaidimas, klasta, šokis, istorija ir filosofija.

Kapueira nauda akivaizdi. Ji ne tik lavina ištvermę, koordinaciją, lankstumą, koncentraciją, suteikia daug gerų emocijų, bet ir skatina peržengti per save, įveikti fizinius iššūkius, praplečia draugų ratą.

Pradedančiųjų užsiėmimuose dažnai mokomasi kapueira judesių pagrindų. Taip pat didelis dėmesys skiriamas koordinacijos, reakcijos, fizinio pasirengimo gerinimui, supažindinama su muzikiniais, koviniais, akrobatikos bei kitais brazilų tradicijos aspektais, istorija. Išmokstama judėti muzikos ritmu, girdėti ir jausti muziką, bendrauti su žmonėmis judesio pagalba.

Muzika ir ritmas yra neatsiejama kapueira dalis. Ji nustato žaidimo greitį ir stilių, kuris reikalingas žaidžiant rate (vad. roda), kurį sudaro bataria (muzikos instrumentai), ritmą plojantys žaidėjai ir du rate žaidžiantys asmenys (port. capoeiristas). Muziką sudaro įvairūs ritminiai instrumentai, dainos ir plojimai – taip sukuriama nepakartojama atmosfera kovos žaidimui, palaikanti žaidėjų dvasią ir energiją.

Sergej Spiridonov: „Į kapueira atėjau 2006 m. lapkričio mėnesį. Nuolat dalyvauju įvairiuose kapueiros seminaruose, kurių metu savo žiniomis dalijasi visame pasaulyje žinomi meistrai ir instruktoriai. Nuo 2010 m. esu „Capoeira Lietuva“ grupės vadovas. Esu linkęs visada padėti, pasidalinti savo įgyta patirtimi su žmonėmis susidomėjusiais kapueira.“