KVIEČIAME Į PROJEKTĄ „JUDESIO MOKYKLA“
2017-11-06
Regionas: 
Vilnius
Raktažodžiai: 
mankšta
Renginio data: 
2017-11-06

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja projektą „Judesio mokykla“, skirtą visiems, norintiems sužinoti, kaip pasitelkiant taisyklingą judesį pagerinti savo savijautą, užkirsti kelią įvairioms ligoms, būti sveikiems ir aktyviems.

Lapkričio 6 d., 18.00val. 

Seminaras ,,Netaisyklingas kvėpavimas – raktas į daugybę mus kamuojančių ligų“ 

Kineziterapeutė Greta Baronaitė
(teorija + praktinė dalis) trukmė 2,5 val. 

Žmogus kvėpuoja 24 valandas per parą, visą savo gyvenimą. Dauguma galvoja, kad mokytis taisyklingai kvėpuoti nėra būtina, kadangi kvėpavimas – įgimta organizmo funkcija. Paskaitos metu aptarsime, iš kur atsiranda netaisyklingas kvėpavimas, bei kokią įtaką jis gali turėti mūsų vidaus organų veiklai, laikysenai ar imunitetui. Pakalbėsime, kaip kvėpavimas gali būti susijęs su nugaros, kaklo ir pečių skausmais.

Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsime netaisyklingo kvėpavimo atsiradimo priežastis, mokysimės teisingai atlikti kvėpavimo pratimus, išmoksime streso valdymo ir atsipalaidavimo technikų.

Dėmesio! Praktinei daliai būtina judesių nevaržanti apranga.

Lapkričio 13d., 18.00 val.

Seminaras ,,Sveikos pėdos – sveikas žmogus“ 

Kineziterapeutas Darius Dzimidas
(teorija + praktinė dalis) trukmė 2,5 val.

Kasdien daug judame, o pėdos dažniausiai yra vienintelis mūsų kontaktas su žeme. Vien pažiūrėjus į batų padus galima daug pasakyti apie žmogaus eiseną, laikyseną ir diagnozuoti tam tikrus judėjimo sutrikimus. Nusileidęs pėdos skliautas, į vidų krypstanti pėda, skaudantis kulnas – problemos į kurias numojus ranka, ateityje susidursime su rimtomis kelių, klubų sąnarių ir nugaros problemomis. Teorinės dalies metu pakalbėsime apie avalynės svarbą ir jos pasirinkimą, pėdos ryšį su kitais sąnariais ir nugaros skausmais.

Praktinio užsiėmimo metu mokysimės įsivertinti savo pėdos būklę, nustatyti sutrikimų priežastis ir kaip specialių pratimų (raumenų stiprinimo, atpalaidavimo, tempimo, čiurnos sąnario mobilumo) pagalba jas pašalinti.

Dėmesio! Praktinei daliai būtina judesių nevaržanti apranga.

Lapkričio 27 d., 18.00 val.

Seminaras ,,Viskas, ką turite žinoti apie nugaros skausmą“ 

Kineziterapeutė Greta Baronaitė
(teorija + praktinė dalis) trukmė 2,5 val.

Nugaros skausmas – dažnai pasitaikanti ir labai aktuali šiuolaikinio žmogaus problema. Dėl juntamo skausmo dažnai esame linkę kaltinti silpnus nugaros ir pilvo raumenis arba stuburo išvaržą. Tačiau ne visada tikroji problema yra ten, kur yra juntamas skausmas. Paskaitos metu aptarsime galimas skausmo atsiradimo priežastis ir kaip elgtis atsiradus skausmui. Kalbėsime, kodėl netaisyklingas vaikščiojimas, kvėpavimas, neteisingai pasirinkta fizinė veikla ar avalynė gali tapti nugaros skausmo priežastimi ir ar visada vienintelė išeitis – operacija.

Praktinio užsiėmimo metu pademonstruosime pratimus (kvėpavimo, tempimo, stabilizavimo), kurių pagalba galėsite pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti nemalonius pojūčius juosmeninėje stuburo dalyje.

Dėmesio! Praktinei daliai būtina judesių nevaržanti apranga.

Gruodžio 11 d., 18.00 val.

Seminaras ,,Netaisyklinga laikysena: priežastys ir korekcija“ 

Kineziterapeutas Darius Dzimidas
(Teorija + praktinė dalis) trukmė 2,5 val.

Netaisyklinga laikysena ne tik atrodo neestetiškai, tačiau gali būti ir daugelio rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi. Pakumpę pečiai, atsikišęs pilvas, įdubusi krūtinės ląsta gali sukelti sąnarių ir nugaros skausmus, kvėpavimo sutrikimus, vidaus organų nepakankumą. Seminaro metu mokysimės įsivertinti savo laikyseną, aptarsime, kokios iš tiesų yra netaisyklingos laikysenos atsiradimo priežastys vaikams ir suaugusiems ir kaip mes galime patys sau padėti pastebėjus laikysenos sutrikimus.

Praktinio užsiėmimo metu mokysimės atrasti galimas pasikeitusios laikysenos priežastis ir išbandysime fizinius pratimus, padedančiuss koreguoti laikyseną.

Dėmesio! Praktikai būtina judesių nevaržanti apranga.

Gruodžio 18 d., 18.00val.

Seminaras ,,Kaklo ir galvos skausmai – priežastys ir galimi sprendimo būdai“ 

Kineziterapeutas Darius Dzimidas
(teorija + praktinė dalis) trukmė 2,5 val.

Kaklo ir galvos skausmai – viena didžiausių šių laikų sveikatos problemų, su kuria susiduria įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Ydinga laikysena (į priekį pasvirusi galva) sukelia struktūrų perkrovas, kurios pasireiškia ribotais kaklo judesiais, galvos skausmais, tirpstančiomis galūnėmis ir daugybe kitų nemalonių simptomų. Teorinės seminaro dalies metu apžvelgsime dažniausiai pasitaikančias kaklo ir pečių juostos skausmo priežastis ir jų sprendimo galimybes. Aptarsime, kaip pažinti galvos skausmus kylančius iš kaklinės stuburo dalies problemų ir kaip su jais kovoti.

Praktinio užsiėmimo metu pademonstruosime pratimus (kvėpavimo, tempimo, stabilizavimo), kurių pagalba galėsite pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti skausmus kaklinėje stuburo dalyje bei jiems užkirsti kelią.

Dėmesio! Praktikai būtina judesių nevaržanti apranga.

Seminarus veda:

Greta Baronaitė – Greta Baronaitė –Lietuvos Sporto Universiteto (LSU) kineziterapijos bakalaurė, sertifikuota Australų ,,Mulligan“ manualinės terapijos specialistė, Taikomosio Kineziologijos Mokyklos trečio kurso studentė . Greta padeda žmonėms jaučiantiems įvairius sąnarių, stuburo, galvos skausmus, bei tiems, kuriuos vargina šlapimo nelaikymas. Taikydama įvarius neinvazinius metodus, ji gali pagelbėti susidūrus su vidaus organų veiklos sutrikimais, taip pat žinias gilina įvairiuose mokymuose, seminaruose bei mokslinėse konferencijose. Šiuo metu dirba “VS-Fitness” sveikatingumo ir sporto klube.

Darius Dzimidas – kvalifikuotas Lietuvos Sporto Universiteto kineziterapeutas. Šiuo metu dirba “VS- Fitness” sveikatingumo ir sporto centre. Specializuojasi judamojo – atramos aparato problemų, bei neurologinių sutrikimų gydyme. Žinias gilina įvairiuose mokymuose, seminaruose bei mokslinėse konferencijose.

Seminarai vyks Žemaitės verslo centro III aukšto salėje (Žemaitės g. 21, Vilnius – vieta žemėlapyje pažymėta raudonai)

Į seminarą pateksite pro Žemaitės verslo centro įėjimą Nr. 2 (eidami vadovaukitės užrašu „Kovos menų centras“ ir nuorodomis  ,,Į seminarą”).

Registracija privaloma, dalyvavimas nemokamas.

Kilus klausimų ar pageidaujant daugiau informacijos susisiekite el. paštu: milda.navaslauskaite@vvsb.lt

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2018 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.