Šeimų mokyklėlė besilaukiančioms ar auginančioms vaikus šeimynoms
2016-03-26
Tema: 
Kita
Regionas: 
Vilnius
Renginio data: 
2016-03-29
Kaina: 
nemokama

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Kovo 29 d., 15.30-17.00 val.
„Kūdikių saugaus miego rekomendacijos“. Gydytoja Audronė Mulevičienė

Paskaitos metu nagrinėsime, kur migdyti kūdikį, kuo užkloti, ar reikia lovos apsaugėlių, ar saugu miegoti kartu. Vaizdinė medžiaga padės geriau įsivaizduoti, kaip namuose sukurti mažyliui saugią miegojimo aplinką. Aptarsime svarbiausius staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksnius, nagrinėsime situacijas, kurios gali pasitaikyti kiekvienoje šeimoje, ir ieškosime sprendimo būdų.

Balandžio 6 d., 14.00-15.30 val.
„Kūdikių ir vaikų alergija maistui“. Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja

Paskaitų metu susipažinsite su alergijos maistui atsiradimo priežastimis, maisto alergenais. Kūdikių ir vaikų alergija maistui, alergijų gydymu ir profilaktika.

Balandžio 12 d. 13.00-14.30 val.
„Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“. Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova

Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama, kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.

Balandžio 19 d., 13.00-14.30 val.
„Sąmoninga tėvystė“. Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta

Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.

Balandžio 28 d., 15.30-17.00 val.
„Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius.“. Šeimos gydytoja Jūratė Grigė

Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 2 2053417

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.