Pasaulinės širdies dienos minėjimas
2018-10-01
Regionas: 
Varėna
Renginio data: 
2018-10-01
Kaina: 
nemokama

Paskutinį rugsėjo sekmadienį tradiciškai minima Pasaulinė širdies diena. Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šią dieną pakvietė paminėti rugsėjo 27 dieną, „Ąžuolo“ gimnazijoje ir rugsėjo 28 dieną visuomenės sveikatos biure.

Patogiai įsitaisę gimnazijos fojė, kur ir renkasi mokiniai tarp pamokų ar per laisvas pamokas, kvietėme pasisverti kūno kompozicijos svarstyklėmis, atlikti parafino voneles rankoms ir pasikonsultuoti įvairiais sveikatos klausimais. Išvyka į mokyklą sulaukė didelio susidomėjimo - mokytojai, mokiniai, darbuotojai – visi drąsiai ėjo ir naudojosi teikiamomis paslaugomis, apibėrė klausimais, tarpusavyje lygino svarstyklių duomenis, teiravosi kaip pagerinti rodiklius arba juos išlaikyti. Viso renginio metu jautėsi bendruomeniškumo jausmas.

Minėjimo metu taip pat viešinome ir kitas biuro funkcijas, ypač akcentavome jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas, dalinome lankstinukus su informacija kaip ir kur galima kreiptis turint sveikatos problemų konfidencialiai.

Sekančią dieną duris atvėrėme visai rajono bendruomenei. Atėjusiems matavome kraujo spaudimą, pasvėrėme kūno kompozicijos svarstyklėmis, aptarėme kaip turėtų atrodyti teisinga mitybos piramidė, konsultavome įvairiais sveikatos klausimais, priminėme pirmosios pagalbos principus, atlikome parafino vonelės procedūras rankoms, pavaišinome sveikuolišku pyragu ir žolelių arbata.

Džiaugiamės, kad prie minėjimo prisijungė ne tik varėniškiai, bet ir Merkinės globos namų gyventojai. Pastariesiems ši išvyka buvo itin naudinga, ne tik sužinojo daugiau informacijos apie savo sveikatą, bet ir pabendravo su kitais bendruomenės nariais iš Varėnos: jaukiai sėdėdami su arbatos puodeliu rankoje dalinosi istorijomis, įvykiais ar išgyvenimais.

Pasaulinė širdies diena švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas ir rūkymas.

Riebus gyvulinis maistas užkiša kraujagyslių sieneles, jos tampa storos ir gali suplyšti. Plyšius užtaiso krešuliai, po truputį užkemšantys kraujagyslę. Tokiu būdu vystosi širdies infarktas ar smegenų insultas. Todėl ypač svarbu vartoti mažiau gyvulinių riebalų, daugiau augalinio aliejaus, daržovių ir vaisių. Dėl rūkymo padažnėja širdies susitraukimai – rūkančio žmogaus širdis plaka 10 – 20 dūžių per minutę. Dėl to padidėja kraujospūdis, o kraujyje ima stigti deguonies. Rūkančio žmogaus širdis priversta dirbti smarkiau, todėl jis greičiau pavargsta, jam pradeda trūkti oro. Daugybė žmonių miršta dėl rūkymo sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų.

Primename, kad biuras kviečia dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų ir diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programoje. Šioje programoje gali dalyvauti visi 40-65 metų asmenys priskiriami širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupei, tačiau šiomis ligomis nesergantys, turintys vieną arba kelis rizikos veiksnius. Daugiau informacijos: Parko g. 8 Varėna arba tel. (8 310) 56 117 arba el. p. varenosvsb.stiprinimas@gmail.com