Noriu pradėti naudoti kontraceptines priemones – ką turėčiau žinoti?

Išvengti neplanuoto nėštumo žmonės bandė nuo senovės – antikos laikais buvo populiaru skaičiuoti vaisingas moters dienas, senovės kinai propagavo lytinio akto nutraukimą. Šiais laikais yra sukurta daug veiksmingesnių kontracepcijos būdų: XX amžiuje išplito prezervatyvai ir cheminė kontracepcija, dabartinių mokslininkų ištobulinta, kad būtų efektyvi ir nekeltų nepageidaujamo poveikio. Vis dėlto garsiai kalbėti apie kontracepciją vis dar drąsu ne visiems, nors specialistai pabrėžia, kad informacija yra pagrindinis dalykas norint pasirinkti tinkamą kontracepcijos priemonę.

„Ne be reikalo sukurta tiek daug skirtingų kontracepcijos būdų. Juos reikėtų rinktis ne pagal nuogirdas ar draugių patarimus, o pagal individualią sveikatos būklę, gyvenimo būdą ar amžių, būtinai pasitarus su specialistais – juk vienos priemonės labiau tinka vos tik pradėjus lytinį gyvenimą, kitos – jau sukūrus šeimą arba artėjant menopauzei“, – sako BENU vaistininkė Inga Norkienė.

Prieš apsisprendžiant dėl jums tinkamiausių kontracepcijos priemonių, svarbu pasikonsultuoti su savo gydytoju ginekologu.

„Išsiaiškinęs jūsų ciklą, mėnesinių reguliarumą ir gyvenimo būdą, ginekologas galės pritaikyti būtent jums tinkamiausias kontracepcijos priemones. Verta žinoti, jog neturint nuolatinio partnerio ar lytiškai santykiaujant retai geriausia pradėti nuo barjerinės apsaugos – prezervatyvų. Taip išvengsite ne tik neplanuoto nėštumo, bet ir lytiškai plintančių ligų ar infekcijų, – pataria I. Norkienė.

Kada pradėti naudoti kontraceptines priemones, lemia ne vien amžius, bet ir lytinių santykių pradžia, todėl pasikonsultuoti su specialistu geriausia dar tik planuojant pradėti lytinį gyvenimą.