Mergina, žiūrinti į veidrodį

VALGYMO SUTRIKIMAI

Valgymo sutrikimai yra psichikos liga, kuriai būdingas perdėtas susirūpinimas dėl kūno svorio bei kasdieninių mitybos įpročių pokyčiai, pvz., valgymas labai mažomis maisto porcijomis arba pastovus persivalgymas. Valgymo sutrikimai susiję su savikritiškomis, neigiamomis mintimis bei jausmais apie kūno svorį ir maistą, dėl ko ilgainiui sutrinka normalios organizmo funkcijos ir kasdieninė veikla. Dažniausiai pasitaikantys valgymo sutrikimai – nervinė anoreksija, nervinė bulimija ir persivalgymas.
Problematika: 

Pastaruosius porą dešimtmečių tiek Lietuvos, tiek kitų šalių visuomenėje formuojamas požiūris, kad tik lieknas žmogus yra idealus ir fiziškai patrauklus. Čia labai svarbus vaidmuo tenka žiniasklaidos priemonėms, propaguojančioms nerealiai lieknas kūno formas. Jei anksčiau ne tik apkūnios, bet ir labai liesos merginos susilaukdavo savo bendraamžių patyčių, tai šiais laikais net ir normalaus (gydytojų akimis!) svorio merginą dažnai pašiepia, neva ji – stora.

Sprendimas: 

Kur kreiptis?

Vilniuje į Valgymo sutrikimų centrą (Vasaros g. 5),

Pirminė diagnostinė konsultacija: Būtina išankstinė registracija tel. : 8 5 262 59 79, 8 korpusas, 101 kabinetas, pacientai priimami darbo dienomis nuo 9.00 val. – 16.00 val. Gydymas centre apmokamas sveikatos draudimo. Valgymo sutrikimų centre dirba gydytojai psichiatrai-psichoterapeutai, psichologai-psichoterapeutai.

Valgymo sutrikimų gydymo būdai:

  • mitybos sureguliavimas;
  • medikamentinis gydymas;
  • psichoterapija, kuri gali būti taikoma ne tik pacientams, bet ir jų šeimos nariams. Dažniausiai taikomas kompleksinis gydymas.

Rajone dėl valgymo sutrikimų reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, vietoje esantį psichikos sveikatos centrą.

Turinį parengė: 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Šaltiniai: 
Valgymo sutikimai, kūno vaizdas ir savivertė. Valgymo sutrikimų gydymo ir informacijos centras 2005, 2012; Valgymo sutrikimai. Valstybinis psichikos sveikatos centras. 2011; http://www.valgymosutrikimai.lt/home/persivalgymo-sutrikimas; J.Tutkuvienė. Mergaitei ir jos mamai. Kodėl, kada ir kaip bręstama. Meralas, 2001

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2018 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.