Dėmesio! Puola gripas ir peršalimo ligos
2019-01-29
Regionas: 
Lietuva
Raktažodžiai: 
gripas, peršalimo ligos
Renginio data: 
2019-01-29

Gripas – tai ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija. Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val. (vidutiniškai 48 val.). Žmogaus gripo virusas aplinkoje gali išlikti gyvybingas < 24-48 val. ant lygių paviršių, o ant rankų gali išsilaikyti apie 5 minutes!

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta kaip veiksmingiausią gripo specifinę profilaktikos priemonę. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. TAČIAU svarbu nepamiršti nespecifinių profilaktikos priemonių:

  • Dažnai plauti rankas. Neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos!
  • Laikytis kosėjimo-čiaudėjimo etiketo.
  • Vėdinti patalpas ir drėgnu būdu valyti liečiamus paviršius.
  • Vengti masinių susibūrimo vietų.
  • Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.
  • Sergantys žmonės turėtų likti namuose ir nekontaktuoti su sveikais žmonėmis.
  • Susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas.

VšĮ Šeškinės poliklinikos Infekcijų kontrolės tarnybos vadovė/specialistė Miglė Budrienė informuoja, kad sumažinant užsikrėtimo riziką bei užtikrinant pacientų saugumą VšĮ Šeškinės poliklinikos visuose skyriuose pakabinti rankų dezinfektantai pacientų rankų antiseptikai. Raginame visus asmenis atvykusius į polikliniką, įeinant ir išeinant iš jos, atlikti higieninę rankų antiseptiką, jei rankos vizualiai nešvarios – pirmiausia rankas nusiplauti. Taip pat visi asmenys, atvykę į VšĮ Šeškinės polikliniką, medicinines kaukes NEMOKAMAI gali pasiimti registratūroje. Rekomendacijas kaip teisingai užsidėti medicininę kaukę ir atlikti rankų antiseptiką bei pagrindinius gripo ir peršalimo simptomų skirtumus galima rasti https://www.facebook.com/seskinespoliklinika/

VšĮ Šeškinės poliklinika
Infekcijų kontrolės tarnyba
Infekcijų kontrolės tarnybos vadovė/specialistė
Miglė Budrienė
El. p. m.lamanauskaite@poliklinika.lt
Tel. (8 5) 250 2011

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.