Klaidos žinutė

User warning: The following module is missing from the file system: turinio_tipai. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/includes/bootstrap.inc).
Perspėjimas žiedadulkėms jautriems asmenims
2018-07-12
Tema: 
Kita
Regionas: 
Lietuva
Raktažodžiai: 
alergija, žiedadulkės

Oru plintančios žiedadulkės – svarbus išorinis aeroalergenas, kuris žiedadulkėms jautriems asmenims sukelia alerginio rinito požymius. Atkreipiame dėmesį į tai, kad žaibuojant ore padaugėja žolių žiedadulkių alergenų, nes audros metu plyštant žiedadulkėms alergenų molekulės lengvai pasklinda ore. Neretai astma sergantiems asmenims pablogėja savijauta dėl didelio alergenų kiekio ore. Siekiant sumažinti miglinių augalų žiedadulkių poveikį, reikia iki žydėjimo nušienauti gyvenamųjų ir poilsio teritorijų žolynus. Patartina nešioti akinius nuo saulės, nelaikyti atvirų langų, nedžiovinti lauke skalbinių ir imtis kitų apsaugos priemonių. Kartu su žolių žiedadulkėms ore sklando gysločių ir liepų, balandinių ir salietrinių augalų žiedadulkių. Vis dar aptinkami nedideli kiekiai pušinių ir kiparisinių augalų žiedadulkių.

Geroji žinia, kad žiedadulkių alergenų sukeliamas neigiama poveikis jau gali būti sumažinamas ne tik naudojant gydytojo paskirtus vaistus, bet gaunant personalinę alergijos simptomų prognozę. Asmenys, norintys žiedadulkių koncentracijos prognozę pasitikrinti dažniau, gali pasinaudoti inovatyviu įrankiu, skirtu personalinei alergijos simptomų prognozei – pasyfo.lt. Ji yra nemokama visiems vartotojams. Tie, kas nori sužinoti apie alergijos riziką Europoje, turėtų apsilankyti tinklalapyje pasyfo.lt. Tai „Copernikus“ programos CAMS ir Suomijos meteorologijos instituto SILAM įrankis, skirtas modeliuoti žiedadulkių gausumą.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.