Teisingai mąstyk ir gerai jauskis!
2017-11-15
Regionas: 
Lietuva
Renginio data: 
2017-11-15

Tai tarptautinį pripažinimą įgijusi, žymaus Didžiosios Britanijos psichologo Paul Stallard parašyta kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindų ir praktinių užduočių knyga, skirta vaikų psichiatrams, psichoterapeutams bei psichologams naudoti terapinių seansų metu dirbant su vaikais ir paaugliais. Knyga taip pat naudinga ir mokytojams bei tėvams, norintiems padėti vaikams ir paaugliams spręsti psichologines problemas, pasitelkiant kognityvinės ir elgesio terapijos metodikas ir intervencijas.

Tyrimais įrodyta, jog kognityvinė ir elgesio terapija yra labai efektyvi intervencija vaikų ir paauglių psichologiniams sutrikimams gydyti ir problemoms spręsti. Ji veiksminga gydant nerimo sutrikimus ir baimes, nuotaikos sutrikimus, santykių problemas, padeda mokyklos vengimo atvejais bei dirbant su daugybe kitų problemų, pavyzdžiui, probleminiu paauglių elgesiu, valgymo, potrauminio streso ir obsesiniais-kompulsiniais (įkyrumų) sutrikimais.

Knygoje pateikti kognityvinės ir elgesio terapijos vaikams ir paaugliams pagrindai naudojant originalią metodiką „Teisingai mąstyk ir gerai jauskis“. Informaciją įsisavinti padeda įvairių terapinio darbo aspektų aprašymas, pateikiant praktines užduotis, lenteles ir iliustracijas. Kognityvinės ir elgesio terapijos metodika „Teisingai mąstyk ir gerai jauskis“ praktikoje plačiai naudojama Didžiojoje Britanijoje, JAV ir Australijoje, taip pat Skandinavijoje, Lenkijoje ir kitose Europos šalyse šalinant nuotaikos ir nerimo sutrikimus, didinant vaikų ir paauglių pasitikėjimą savimi, skatinant adaptyvų elgesį ir gerinant savijautą bei psichologinę gerovę. Leidinį sudaro dvi dalys. Pirmojoje paprastai ir suprantamai išdėstyti kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindai bei svarbiausios ypatybės, o antrojoje pateikiama daugybė žaismingų ir išradingų paties autoriaus sukurtų bei dirbant su jaunaisiais pacientais praktiškai patikrintų užduočių, puikiai tinkančių būtent šiai amžiaus grupei. Autorius sukurti metodai padeda supažindinti vaikus ir paauglius su svarbiausiomis kognityvinės terapijos sąvokomis (automatinėmis mintimis, mąstymo klaidomis, ryšiais tarp minčių, jausmų ir elgesio ir kt.) jiems priimtina kalba bei remiantis realybėje dažnai sutinkamais pavyzdžiais.

Lietuvos medicinos bibliotekos informacija